אנה ג'וליה טורס, גואלת החיות

אנה ג'וליה טורס היא אישה שניחנה ברגישות מיוחדת כלפי בעלי חיים
אנה ג'וליה טורס היא אישה שניחנה ברגישות מיוחדת כלפי בעלי חיים, במיוחד כאלה שניצלו בדרכים שונות על ידי גברים.
אנה ג'וליה טורס היא אישה שהקדישה את חייה להגנה על בעלי חיים נטושים, שעברו התעללות או חולים. למעשה, היא בנתה להם מקלט במשאבים משלה, וקיבלה מהם אהבה ללא תנאי בתמורה.

אנה ג'וליה טורס היא אישה שניחנה ברגישות מיוחדת כלפי בעלי חיים, במיוחד כאלה שניצלו בדרכים שונות על ידי גברים. שותפותה הובילה אותה למשימה שרבים חשבו שהיא אידיאליסטית למדי. היא התחילה להציל חיות שהיו קורבנות להתעללות.

כדי לקבל את פני בעלי החיים ולספק להם את כל מה שהם צריכים, אנה ג'וליה טורס יצרה חלל שנקרא וילה לורנה, באזור עני של העיר קאלי, קולומביה. שם, במשך יותר משני עשורים, היא בונה בית למינים רבים ושונים של בעלי חיים.

עבודתה של אנה ג'וליה טורס התפרסמה לא כל כך בזכות עבודתה הנפלאה עצמה, אלא בזכות היחסים המיוחדים שיצרה עם חיות שונות. תמונות שלה מחבקת אריה ענק התפרסמו ברחבי העולם. ואכן, האריה הזו בהחלט לא הסתירה את זיקתה לאנה והביעה זאת, לא רק באמצעות חיבוקים ייחודיים אלא גם ב'נשיקות'.

" עד שאדם אוהב חיה, חלק מהנשמה נשאר לא מתעורר."

-אנטול צרפת-

אנה ג'וליה טורס

אנה ג'וליה טורס הייתה מורה במשך תקופה ארוכה ודאגה להחדיר בתלמידיה אהבה גדולה לטבע. לפני כ-22 שנה היא ביקשה מתלמידיה להביא את חיות המחמד שלהם לבית הספר ולהכיר אותן לילדים האחרים. בפעם הראשונה היא שמה לב שלאנשים רבים יש חיות מחמד אקזוטיות בבתיהם.

כמה חודשים לאחר מכן, חבר שלה נתן לה ינשוף שהוא קנה בשוק לא חוקי. האיש קנה את זה כי הוא חשב שזה מרתק, אבל עד מהרה נמאס לו. בידיעה שאנה ג'וליה אוהבת חיות, הוא נתן לה את זה. זה עורר בה את הרצון להתחיל להציל דגימות שעברו מצבים דומים.

בהדרגה, היא החלה לרכוש קרקעות רבות באזור עני בקאלי. היה הרבה מזה וזה לא היה יקר מדי. היא הציעה להציל כמה שיותר חיות שנדחו על ידי בעליהם או נוצלו. בסופו של דבר, היא הצליחה להקים את המקלט על חלקת אדמה של 25 דונם. כיום, יש לה יותר מ-900 בעלי חיים.

סיפורי החיות שניצלו

אנה ג'וליה טורס היא אישה שהקדישה את חייה להגנה על בעלי חיים נטושים
אנה ג'וליה טורס היא אישה שהקדישה את חייה להגנה על בעלי חיים נטושים, שעברו התעללות או חולים.

אנה ג'וליה טורס כיוונה את חיפושיה בעיקר לעבר סביבה שבה נמצאו בדרך כלל בעלי חיים במצב גרוע: הקרקס. היא גם פרסמה את הפרויקט שלה כדי שכל מי שידע על התעללות מכל סוג שהוא ידווח על כך. לאורך השנים היא הצליחה לאסוף סיפורים רבים על אהבה וכאב הקשורים לבני חסותה.

למשל, היא זוכרת בעדינות מיוחדת את 'יייו', קוף עכביש שחי עם גבר אלכוהוליסט. היא למדה עליו כי השכנים דיווחו שהם שמעו את בכיות החיה כמעט מדי יום. למעשה, היא דיווחה בעצמה על המקרה למשטרה והיא אימתה שהאיש בעט בקוף לעתים קרובות. עקבות של דם ופצעים נמצאו בכל גופה של החיה.

היא גם מדברת רגשית על פיל שהצילה מקרקס. החיה הייתה עיוורת בעין אחת, היו לה פצעים ברגליים, ללא זנב ואוזן אחת נחתכה. אנה ג'וליה טורס נאלצה למצוא קבוצת חברים למחות כל יום מול הקרקס עד שהסכימו לתת לה את הפיל. לאחר שהיא חילצה אותו, הפיל חיבק אותה עם החדק שלו.

יופיטר, הלביאה

האורחת המפורסמת ביותר של אנה ג'וליה טורס הייתה לביאה בשם יופיטר. היא חולצה מקרקס כשהייתה רק בת שלושה חודשים. עד אז, ציפורניה כבר נשלפו והיא הראתה סימני התעללות. אנה אימצה אותה, האכילה אותה והפכה לחברה הכי טובה שלה.

לצד אנה ג'וליה, יופיטר נראה כמו חיית מחמד ביתית. היא גדלה להיות חיה אוהבת, חברותית ופרועה. אולם כשהייתה בת 16 ביקרה הרשות הסביבתית במקלט וילה לורנה וקבעה כי אין זו סביבה מתאימה לשיכון לביאה כמו יופיטר. לפיכך קבעו להעבירה למקלט ממלכתי בעיר אחרת בארץ.

כעבור כמה שנים, אנה ג'וליה החליטה לבקר את חברתה הוותיקה. להפתעתה, היא גילתה שהיא חולה קשה ומרוחקת אליה למדי. כשיופיטר נלקח ממנה, היא שקלה 240 קילו; כעת, משקלה היה לא יותר מ-90 ק"ג. היא לא נראתה מעוניינת לראות את אנה ואפילו לא התיישבה כי לא היה לה כוח לעשות זאת.

אנה ג'וליה חיפשה את תמיכת התקשורת והצליחה להחזיר את יופיטר. היא לקחה אותה בחזרה לווילה לורנה ואחרי שבוע, היא הצליחה לגרום לה להתחיל לאכול קצת כרגיל. היא גם התיידדה שוב עם אנה. עם זאת, שבועיים לאחר מכן, היא מתה. התיק נמצא בחקירה. באופן טבעי, אנה ג'וליה נשברה כשהיא הפסידה בקרב המסוים הזה, אבל היא יודעת שהמאבק שלה חייב להימשך.