הלב שלי הולך בכיוון אחד, החיים שלי הולכים בכיוון השני

אם הלב שלך הולך בכיוון אחד והחיים שלך הולכים בכיוון השני
אם הלב שלך הולך בכיוון אחד והחיים שלך הולכים בכיוון השני, זה אומר שיש סתירה בין הרצונות המודעים והלא מודעים שלך.

כל אחד צריך להקשיב ללב שלו. אבל למען האמת, אף אחד לא יכול להיות עקבי לחלוטין בכל שעה בכל יום. אנחנו מורכבים מסתירות, כי אנחנו אוהבים ושונאים בו זמנית, אנחנו אמיצים אבל גם בורחים, אנחנו טובים אבל גם גורמים נזק. אבל אנחנו מתמודדים עם הסתירות האלה כשאנחנו בונים דרך להיות וחיים, פחות או יותר בעקביות.

עבור אנשים מסוימים, זה לא קל לבנות בסיס של עקביות. הם חיים כאילו הם לא רוצים לחיות. הם עובדים כאילו הם לא רוצים לעבוד. הם אוהבים כמו שהם לא רוצים לאהוב. במקרים אלה, יש דיכוטומיה חזקה בין איך שהם מרגישים בליבם לבין מה שהם עושים בפועל. זה כאילו הם חיים קיום מושאל.

"הכתר שלי בלבי, לא על הראש שלי."

-וויליאם שייקספיר-

יש הרבה מקרים כאלה. אנשים שלא באמת אוהבים את בני הזוג שלהם, אבל שומרים איתם על קשר למרות הכל. אנשים שעובדים כל היום, כמהים נואשות שהגיע הזמן לעזוב. אנשים שבוחרים במקצוע שהם שונאים. או אנשים שנראה שהם תמיד מעריכים את האנשים סביבם, כשכל מה שהם רוצים זה לראות אותם נעלמים.

כמובן, כולנו עוברים ימים או שלבים שבהם אנו דוחים את הדרך בה אנו חיים. בנסיבות מסוימות, אנו מאבדים את הרצון לעבוד, מרגישים ריחוק מהשותפים שלנו ומתעצבנים מהסביבה שלנו. אבל כשאתה באמת מחובר לחיים מעומק הלב, החוויות הללו חולפות וחולפות בקלות יחסית.

כשהלב לא מחובר לחיים

כמובן, אנשים רבים שאינם חיים את החיים מהלב יאשימו גורם חיצוני כלשהו. אם הם שונאים את העבודה שלהם, אבל ימשיכו לעבוד שם, הם היו טוענים שהם חייבים לעשות את זה, שהחשבונות בסוף החודש לא יחכו, ויהיה קשה להשיג עבודה חדשה. עם זאת, לא תראה אותם מחפשים עבודה חדשה או עושים כל סוג של מאמץ כדי להיות מסוגלים לעזוב את העבודה שהם כל כך שונאים.

זה נפוץ אפילו יותר במערכות יחסים רומנטיות. אתה בטח מכיר מישהו שתמיד מתלונן על בן הזוג שלו, וימשיך לעשות זאת שנים על גבי שנים. אם אתה אומר להם לעזוב את האדם הזה, הם אומרים שהם יצליחו יום אחד, או שהם לא יכולים בגלל הילדים, או המשכנתא המשותפת שלהם, או האמונה הדתית.

בשלב זה, כל אחד ישאל: אם אי אפשר להתגבר על המצב, למה הם לא מוצאים דרך להסתגל אליו? ואם אפשר להתגבר, למה הם לא עושים כל מה שצריך כדי לסיים את הייסורים כביכול?

במקרים אלה, הלב הולך בכיוון אחד, והחיים הולכים בכיוון השני. האדם סובל ומרגיש לכוד, אבל הוא לא יכול לדמיין דרך לצאת מהמבוך. או שהם פשוט חושבים "אלה החיים" ושהם צריכים לקבל את זה, או שהם חושבים שהם לא מסוגלים לעשות שינוי. בסופו של דבר, יש כוח לא מודע בעבודה שהם לא מודעים אליו.

דרישות לא מודעות

הלב הולך בכיוון אחד
במקרים אלה, הלב הולך בכיוון אחד, והחיים הולכים בכיוון השני.

כמעט כולנו מאמינים שהסיבות מאחורי המעשים שלנו ברורות לחלוטין, אבל כששואלים אותנו מדוע עשינו את מה שעשינו, לעתים קרובות אנו נותנים תשובות מעורפלות. במציאות, המוח האנושי הרבה יותר מורכב מזה. נראה שיש הרבה שאנחנו לא יודעים על עצמנו, כולל המניעים העמוקים והאותנטיים ביותר מאחורי מה שאנחנו עושים.

מאז שנולדנו, היינו כפופים לרצונם של אחרים. ההורים שלנו בנו משמעות מודעת לקיום שלנו, אבל הם גם דחפו את הציפיות והרצונות הלא-מודעים שלהם לחיינו.

אמא מדוכאת, למשל, יכולה להעביר את האהבה שיש לה לתת, אבל גם להשאיר עננה אפורה מסוימת על כל מה שקורה. אב רחוק יכול לאהוב בדרכו שלו, אבל יכול גם להפוך לרוח רפאים, תמיד מחוץ להישג יד, שהילד ינסה לרצות ולהתקרב אליה על ידי קבלת ציונים טובים, או על ידי היותו הגיוני מאוד, או על ידי יצירת בעיה מתוך הכל.

אם הלב שלך הולך בכיוון אחד והחיים שלך הולכים בכיוון השני, זה אומר שיש סתירה בין הרצונות המודעים והלא מודעים שלך. אתה כנראה חי כמו שמישהו אחר רוצה שתחיה. האדם הזה הוא כנראה אחד מהוריך או מישהו שהיה חשוב לך במהלך הילדות.

אתה רוצה לרצות אותם, אבל עמוק בפנים, אתה יודע שהפעולות שלך מונעות מרצונותיו של מישהו אחר. אבל משהו בתוכך מונע ממך למרוד ולדרוש חיים אמיתיים, המותאמים לרצונות שלך. המשהו הזה הוא פחד הילדות לאבד את האהבה של אותם אנשים שאתה ממשיך להיות תלוי בהם באופן לא מודע.

בתוך כולנו, יש ילד פגיע שיעשה כל מה שצריך כדי להיאחז באהבה, תשומת הלב והטיפול של ההורים שלנו. יש אנשים שלומדים לזהות את המשאבים שיש להם כדי לחיות חיים אינדיבידואליים, משוחררים מאותן השפעות חיצוניות.

אחרים, לעומת זאת, ממשיכים לרחף סביב סכסוך לא מודע לא פתור עם אחד מהוריהם. הם גדלים, הם לומדים, הם עובדים, והם הופכים לרופאים או אפילו נשיאים. אבל הם מרגישים שהם לא הם עצמם.