שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון

במאמר זה תלמדו על היתרונות הטיפוליים האפשריים של שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון
במאמר זה תלמדו על היתרונות הטיפוליים האפשריים של שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון.
לטיפול בדיכאון בתרופות נוגדות דיכאון ובטיפול קוגניטיבי יש 60% הצלחה. על המטופלים לחפש חלופות טיפוליות אחרות, כגון תרופות אנטי דלקתיות, לטיפול בהפרעה זו.

מזה זמן מה, חוקרים רבים ממקדים את מחקריהם בסיבה מדוע אנשים סובלים מדלקת במהלך אפיזודות דיכאון. במאמר זה תלמדו על היתרונות הטיפוליים האפשריים של שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון.

על פי כמה מחקרים, הטיפול המקובל בדיכאון טמון בשימוש בתרופות נוגדות דיכאון ובטיפול קוגניטיבי, אך זה יעיל רק בכ-60% מהמטופלים. המשמעות היא ש-40% מהמטופלים אינם נהנים מטיפול זה. ראוי לציין שמצב דיכאון יכול לפעמים להסתיים בהתאבדות.

במקרים של דיכאון מג'ורי, מדובר באחוז גבוה של חולים ללא טיפול יעיל. דיכאון משפיע על למעלה מ-350 מיליון אנשים בעולם, שמתורגם ל-1 מכל 10 מבוגרים. לסיכום, דיכאון הוא נושא מורכב ואנשים צריכים לחפש חלופות טיפוליות שיכולות לתרום לטיפול בהפרעה זו.

דלקת והקשר שלה עם דיכאון

כפי שציינו לעיל, יותר ויותר מחקרים מציינים את הקשר בין דיכאון למצבי דלקת במוח. בהתחלה, לא היה ברור אם דיכאון יכול להיות תוצאה של דלקת או אם, להיפך, דיכאון הוא הגורם למצב הדלקתי.

במובן הרחב יותר, דיכאון הוא הפרעה מולטי-פקטוריאלית המחברת בין מספר היבטים פסיכו-סוציאליים, גנטיים וביולוגיים. בין אלה, מתח יכול להיות פיצוץ. לסיכום, היבטים אלו, יחד עם מתח, שולחים אותות דלקתיים למוח.

שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון
שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון.

חלק מהחולים עם דיכאון מג'ורי מראים יותר סמנים דלקתיים בדמם. זה כולל ציטוקינים דלקתיים, המסוגלים לשנות את מערכת העצבים המרכזית והנוירואנדוקרינית שלך. באופן דומה, זה יכול להגדיל את כמויות חלבון C-reactive בגוף שלך, כמו גם כמה אינטרלוקינים.

שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון

לפיכך, התיאוריה על דלקת ודיכאון פותחת מגוון חלופות טיפוליות שיכולות לסייע בטיפול בהפרעה זו. זה חשוב במיוחד לחולים שאינם מגיבים לתרופות נוגדות דיכאון קונבנציונליות יותר.

עיכוב ציטוקינים פרו-דלקתיים משפר את יעילותם של תרופות נוגדות דיכאון ומשפר את מצבם הנפשי של חולים הסובלים מדיכאון. הקשר הזה התגלה הודות לטיפולים אונקולוגיים ואנטי זיהומיים. במהלך טיפולים אלה, אנשי מקצוע רפואיים שמו לב שמתן אינטרפרון-אלפא לחולים גורם להם לתסמינים דמויי דיכאון.

כיום, חוקרים נוספים חוקרים את היתרונות הטיפוליים האמיתיים של שימוש בתרופות אנטי דלקתיות לטיפול בדיכאון. מספר בדיקות על בעלי חיים הראו כי נטילת חוסמי ציטוקינים דלקתיים מפחיתה התנהגות דיכאונית ותגובות אחרות ללחץ.

חוסמי ציטוקינים דלקתיים אלה, הנקראים גם ציטוקינים אנטי דלקתיים או אנטי ציטוקינים, משמשים לעתים בחולים עם פתולוגיות אוטואימוניות, כגון דלקת מפרקים שגרונית או פסוריאזיס. מחקרים שנערכו כי לטיפול זה יכול להיות מצב נוגד דיכאון משמעותי, בהשוואה לפלסבו, בחולים אלו.

אומגה 3 כטיפול משלים נגד דיכאון

חלק מהמחקרים מציעים תוסף אומגה 3 כחלופה טיפולית הודות להשפעתו האנטי דלקתית. מספר יצירות מחקר מייחסות את המצב הדיכאוני למחסור בחומצות שומן אומגה 3 רב בלתי רוויות. חומצות שומן אומגה 3 הוכחו כיעילות יותר נגד אפיזודות דיכאון. ככזה, אומגה 3 מסוגלת להשפיע על מערכת החיסון שלך, להפחית כמה ציטוקינים ופוסטגלנדינים דלקתיים, ולשנות מנגנונים מולקולריים אחרים.

חלופות אלה דורשות מחקר נוסף. דיכאון הוא הפרעה מורכבת ולדלקת יש יותר מדי תסמינים מטושטשים שמקשים על הגדרת קשר ברור בין השניים. ראוי לציין שגם זהו תחום טיפולי פתוח עם הרבה נקודות מבט ותקוות רבות לעתיד.