אישים קשים: האם אתה מזדהה עם אחד?

כל יום אנו מגלים אישים חדשים שעלינו ללמוד להתמודד איתן
כל יום אנו מגלים אישים חדשים שעלינו ללמוד להתמודד איתן, גם אם איננו רוצים במיוחד.

כל יום אנו מגלים אישים חדשים שעלינו ללמוד להתמודד איתן, גם אם איננו רוצים במיוחד. לפעמים, האנשים סביבנו יכולים להתברר כרעילים, ועלינו להחליט אם לשחרר אותם, או לבחור להיות חזקים מספיק כדי לא להיות מושפעים מהאישיות שלהם.

"בליבה של כל אישיות הוא הצורך להרגיש תחושה של חביבות מבלי להידרש לקבל את זה."-פול טורנייה-

אולי אתה מרגיש מזוהה עם אחת מהאישיות שאתה עומד לגלות, או כנראה שלפחות הושפעת מאדם עם המאפיינים הבאים. לא משנה מה המקרה, חשוב להיות מודעים לדפוסי האישיות הללו.

"אני יודע הכל."

ללא ספק פגשת מישהו בבית הספר או בעבודה שהוא יודע הכל; אדם שמתגאה באיזו קלות הוא יכול לצאת מכל מצב קשה. בתוך סוג אישיות זה, ישנן שתי קטגוריות של אנשים שחושבים, או לפחות נראים כחושבים, שהם יודעים הכל.

הראשון שבהם הוא האדם שלא באמת יודע כלום, או יודע מעט מאוד, אבל הוא טוען שהוא החכם מכולם.

השני שבהם הוא האדם שהוא באמת אינטליגנטי ואולי יודע כמעט הכל, אבל הלהיטות שלו להיות טוב יותר מכולם הופכת אותם לאנוכיים ושוללת מהם את ענווה.

אם באת במגע עם יודע הכל, אתה יודע שיש לו את הנטייה להצביע על פגמים וטעויות של אנשים אחרים. הם גם אוהבים להיות צודקים כל הזמן, ומחפשים כל הזמן אישור של אנשים אחרים.

הגישה הזו, הרבה זמן, גורמת להם להיראות מגוחכים גם אם בטוחים בעצמם.

אנשים נוטים לשמור על ידע הכל בטווח זרוע מכיוון שזה משפיל כשמישהו מצביע בכוונה על הטעויות שלך; לא רק לך, אלא גם לכל השאר.

"אני לא יכול לעשות שום דבר נכון."

האם אתה מכיר אישים קשים אחרים
האם אתה מכיר אישים קשים אחרים?

הסוג הבא של אישיות קשה הוא זה של אלה שרואים הכל בשחור ולבן, כאילו ענן גשם שחור מרחף מעל עולמם. הם מסוג האנשים שלעולם לא רואים את הצד החיובי של הדברים, אלא רואים רק את המכשולים והמחסומים בדרכם.

פסימיות נוטה ללכת יד ביד עם כעס. אנשים אלה עשויים להיות מיואשים או עצובים, אבל בדרך כלל הם נראים במצב תמידי של כעס עם העולם הסובב אותם.

חשוב מאוד לא להיסחף על ידי סוג זה של אישיות שיכולה לצלול אותנו למצוקה ודיכאון עמוקים, ולהוביל אותנו לראות הכל בעיניים שליליות.

"פסימי רואה את הקושי בכל הזדמנות; אופטימיסט רואה את ההזדמנות בכל קושי."
-וינסטון ס. צ'רצ'יל-

אם הושפעת מהאישיות הזו ואתה מרגיש שהפסימיות שלהם מושפעת, הקף את עצמך באנשים שנדמה שהאופטימיות שלהם לעולם לא נגמרת. רק אז תוכל לראות את האור לאחר שקוע בחושך כזה.

"להיות, או לא להיות...זו השאלה."

האם אתה מחשיב את עצמך כאדם חסר החלטיות? ובכן, אז אתה כנראה מתאים לאישיות הזו, שמתקשה מאוד לקבל החלטות.

אנשים חסרי החלטיות הם מאוד אנליטיים, אבל גם מאוד מפחדים לקחת סיכונים. הספק תמיד אורב במוחם, ומונע מהם להרגיש בטוחים בבחירות שהם עושים בחיים.

אם אתה מסוג האנשים שתמיד שותקים מפחד מהמבט הממורמר של אנשים אחרים לגבי הדעות שלך, או תמיד מפקפקים בכל דבר בתחומים השונים של חייך, אתה מתלבט.

האם אתה מכיר אישים קשים אחרים? אילו מחשבות יש לך לגבי אלה? בין אם אנו מתמודדים עם התכונות של אחרים, או שאנו מזהים אותן בעצמנו, חשוב להיות מודעים לכך שלכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו. זה מועיל לדעת את ההבדלים ביניהם, ולהיות מודע לאופן שבו הם משפיעים עלינו.