3 מפתחות להיות נחושים יותר

המפתחות להיות נחושים יותר קשורים לטקטיקות לנטרול הנטייה הכל כך נפוצה להטיל ספק וחשיבה יתרה
המפתחות להיות נחושים יותר קשורים לטקטיקות לנטרול הנטייה הכל כך נפוצה להטיל ספק וחשיבה יתרה.
כולנו מבלים את היום בקבלת החלטות. בין אם הם פשוטים או מורכבים, חשובים או בנאליים, תהליך זה יכול להיות מכריע. מהם המפתחות להיות נחושים יותר?

זה נכון שיש אנשים שאוהבים לקבל החלטות על סמך ספק. מסיבה כלשהי, הם חשים שקועים בחרדה גדולה שמונעת מהם לחשוב בבהירות. אבל זה לא כמו שזה אמור להיות. המפתחות להיות נחושים יותר קשורים לטקטיקות לנטרול הנטייה הכל כך נפוצה להטיל ספק וחשיבה יתרה.

עכשיו, זה בריא לחלוטין לשקול אפשרויות שונות, במיוחד כאשר אתה צריך לפתור בעיה עם השלכות חשובות. עם זאת, מגיע שלב שבו אתה עלול לחצות את הגבול. לפתע, אינך מסוגל לבצע הערכה בריאה של דברים, ובמקום זאת, אתה בסופו של דבר מהרהר ללא הפסקה.

אצל אנשים מסוימים, הספק הקבוע בולט יותר. פעמים רבות, תרגיל זה של חשיבה על דברים שוב ושוב לפני פעולה מוביל לחוסר פעילות. כהרף עין אתה מבין שהחיים עצמם קיבלו את ההחלטה בשבילך. כדאי להאמין שההשלכות של זה אינן נעימות. האם אפשר לצאת ממעגל הקסמים הנורא הזה? מהם המפתחות להיות נחושים יותר? המשך לקרוא כדי לגלות!

1. הימנע מלבסס את ההחלטות שלך על התוצאה הסופית

המפתח הראשון לנחישות יותר קשור לשינוי מיקוד. זה די נפוץ שאדם מתמקד בתוצאות הסופיות האפשריות בעת הערכה של האפשרויות העומדות לרשותו. בדרך זו, הם שוכחים לחלוטין לחשוב על התהליך כדי להגיע לתוצאה הזו.

לפיכך, הבעיה מצוינת בצורה גרועה. קודם כל, כי שיקול הדעת של האדם שגוי בעצם. במילים אחרות, הם לא יכולים לצפות את המציאות שלהם, לא משנה כמה הם רוצים. חשוב להבין שההשלכות של המעשים שלך נתונות להרבה יותר גורמים מהרצון שלך.

לכן, כדי להיות נחושים יותר, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להודות שאתה לא יכול לשלוט ב-100 אחוז בכל מצב. כל בחירה היא הימור, לא ודאות. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא להתמקד בראיות שיש לך כעת ולקבל את אי הוודאות.

2. הגבל את האפשרויות שלך, אחד המפתחות להיות נחושים יותר

מהם המפתחות להיות נחושים יותר
מהם המפתחות להיות נחושים יותר?

אסטרטגיה טובה נוספת שתעזור לך להיות נחושה יותר היא להגביל את האפשרויות שלך. זה נוח לתחום כמה פרמטרים בעת קבלת החלטה. אם לא תציבו גבולות, עלולה להתרחש סיעור מוחות מתמשך וסוחף של רעיונות ורגשות וללא ספק זה יכול לשתק אתכם.

ראשית, הגבלת האפשרויות שלך פירושה קביעת מועד אחרון לגביהן. אם תשאירו את סיום התהליך פתוח, אתם עלולים בסופו של דבר לדחות אותו לנצח, עד שהמציאות תחליט עבורכם. תסתכל על הדוגמה הפשוטה הזו. אתה לא יודע אם אתה צריך לקנות ז'קט כחול או ירוק. יום אחד, אתה הולך לחנות ורואה שהירוק כבר לא זמין, אז אתה הולך על הכחול. זו הסיבה שהגדרת מגבלות זמן חיונית.

שנית, יש לזכור שתהליך קבלת ההחלטות הוא בעיקר תהליך של ביטול אופציות. לפיכך, לא מדובר בהוספת עוד ועוד אפשרויות אלא בסילוקן. אם אתה מגלה שאחת מהחלופות חלשה, אל תתייחסי לזה יותר. פשוט לשלול את זה.

3. להתנתק מהמצב

במקרים אלו, אחד הגורמים המשתקים ביותר הוא העומס הרגשי הגבוה המלווה את תהליך קבלת ההחלטות. פעמים רבות, מבלי לשים לב, אנו מאפשרים לפחד או להתרגשות להשתלט. לכן, אם אתה לא חושב שאתה יכול להישאר אובייקטיבי כדי לקבל החלטה, זה אולי לא הזמן הטוב ביותר לעשות זאת.

ברור שהחלטות אינן מערבות רק היבטים קוגניטיביים אלא גם רגשיים. להיות נחושה יותר זה לא לחכות עד שלא תחווה שום רגשות (בעצם היית נשאר מחכה לנצח). במקום זאת, עליך ללמוד לנהל מצבים רגשיים עזים מאוד בעת פתרון בעיה. אם לא תעשה זאת, אתה עלול לראות את המצב בצורה מטושטשת ומעוותת.

עם זאת, הדבר המתאים ביותר הוא להיכנס למצב של רגיעה לפני שמתמודדים עם הנושא. טכניקה טובה היא להעמיד פנים שמישהו אחר מבקש ממך עצה לגבי אותו אירוע. רשמו זאת במכתב, פנו לעצמכם והגיבו לו.

לבסוף, חשוב לשים בצד את הרעיון שיש החלטה מושלמת. למעשה, מה שמנציח לעתים קרובות את הספק הוא החיפוש אחר אלטרנטיבה שבה כולם מנצחים. אבל זה מאוד לא סביר, מכיוון שיש ניצחונות והפסדים בכל החלטה. כל החלטה מרמזת על התפטרות, במידה רבה או פחותה. לפיכך, על מנת להפוך את תהליך קבלת ההחלטות שלכם לאופטימלי יותר, עליכם לקבל שאי הוודאות תמיד תהיה חלק ממנו.