אבל חיית מחמד: אובדן של חבר יקר לבעלי חיים

אובדן של בעל חיים יכול להיות קשה להתמודדות וכרוך ברגשות עזים
לסיכום, אובדן של בעל חיים יכול להיות קשה להתמודדות וכרוך ברגשות עזים.

אף אחד לא מלמד אותך איך להתמודד עם אבל חיית מחמד. הם גם לא מלמדים אותך איך להיפרד ממישהו שהיה כמו בן משפחה. כלב הוא לא רק כלב. אתה לא יכול פשוט להחליף את החתול שלך באחד חדש. לכל חיה יש מקום מיוחד בחייכם, פינה קטנה מלאה בזיכרונות, שגרה מתוקה ומבטים שלעולם לא תשכחו.

רק לפני מספר חודשים הופתענו לקרוא מאמר בדיוק בנושא זה. המגזין " וראייטי " פרסם מאמר על כך שברברה סטרייסנד משבטת את הכלב שלה. סטרייסנד הרגישה שהיא לא מסוגלת להתמודד עם אובדן חיית המחמד שלה, סמנתה, אז היא החליטה לשבט אותה בשנה הקודמת. לפני שהכלב מת, הייתה לה מרפאה לחלץ תאים. כמה חודשים לאחר מכן, היו לה שני שיבוטים של Coton de Tulear שלה.

"עד שאדם אהב בעל חיים, חלק מהנשמה שלו נשאר לא מתעורר."

-אנטול צרפת-

היום, הזמרת אומרת שהיא מחכה שהגורים יגדלו כדי לראות אם יש להם אותה נטייה רגועה ואינטליגנטית כמו לסמנתה. כל אחד, כמובן, זכאי לעשות מה שהוא רוצה עם הכסף שלו. עם זאת, עלינו לשאול את עצמנו, האם הדרך הטובה ביותר להתגבר על האובדן?

אף אחד, חיה או אדם, לא צריך לבוא לעולם הזה רק כדי להיות העתק של מישהו שכבר לא כאן. כל בן אדם הוא ייחודי ואין דומה לו. הניסיון לחזור על אותו נרטיב חיים אינו הגיוני. לא רק זה, אלא שהוא מעלה כמה דילמות רפואיות ואתיות מורכבות.

עם זאת, מה שאנו מנסים לומר הוא שאבל על חיית מחמד יכול להיעשות בצורה בריאה ומועילה. יידרש אסטרטגיות כדי לקבל את האובדן, לאט לאט, באומץ ובאחריות.

מתאבל על חיית מחמד בתרבות כל כך חסרת רגישות לבעלי חיים

אובדן חיית מחמד הוא לעתים קרובות פרדוקסלי. אם אתה מאבד בן משפחה, אתה יכול לבקש כמה ימי חופש מהעבודה. אם אתה מאבד חיית מחמד, אין לך בהכרח את אותן הזכויות. עבור אנשים רבים, האובדן עדיין די טראומטי. למעשה, הטראומה מתגברת לעתים קרובות בגלל חוסר הרגישות של אנשים אחרים. אתה שומע דברים כמו, "אבל זה היה רק כלב", או "תרגיש טוב יותר אם רק תשיג עוד אחד."

יש בעיה נוספת עם חיות מחמד שעולה לעתים קרובות אבל אף אחד לא מדבר על הרבה. זו השאלה מי מחזיק את חיות המחמד במקרים של גירושין או פרידה. זה נושא כל כך חמור שלעתים קרובות בתי המשפט מקבלים את ההחלטה. במקרה זה, מי שמסיים ללא משמורת בסופו של דבר מתאבל גם על חיית מחמד.

מעניין ש"יועצי אבלים לחיות מחמד" הופכים נפוצים יותר בעולם המערבי. ישנם פסיכולוגים שמתמחים בקשר בין אדם לחיה ובמעברים שקורים במערכות יחסים אלו. העזרה שהם מציעים מתמקדת בהקלת תהליך האבל בעקבות השלבים הבאים:

שלב ראשון: אל תרגיש אשם

יידרש אסטרטגיות כדי לקבל את האובדן
יידרש אסטרטגיות כדי לקבל את האובדן, לאט לאט, באומץ ובאחריות.

משהו שבעלי חיות מחמד רבים חווים כאשר חיית המחמד שלהם מתה הוא תחושת אשמה. יש להם את הרעיון בראש שהם היו יכולים לעשות יותר עבורם. מרכיב נוסף שמשפיע על האבל הוא נושא המתת חסד. המטרה של המתת חסד היא לשחרר בעל חיים מסבל, אבל זה יכול לעורר רגשות מורכבים אצל אלה שמקבלים את ההחלטה.

לכן, חשוב ביותר לגרש כל צל של אשמה ממוחך. היו עם חיית המחמד שלכם ברגעיו האחרונים, בידיעה שאינכם יכולים לעשות יותר עבורו. תן לו ללכת באהבה וחיבה.

שלב שני: כבד שכל אחד מתמודד עם אובדן אחרת

כל אחד מבני הבית יתמודד עם אבל חיית מחמד בדרכו שלו. להבין את זה ולהיות תומך זה חשוב ביותר. כמו כן, חשוב לשים לב לאופן שבו ילדים וקשישים מעבדים את האובדן.

זו אולי הפעם הראשונה שילדים נאלצים להתמודד עם אובדן. נקו כל שאלה שיש להם. תהיה אמיתי וישר. כי בסופו של יום, העובדה שהם קטנים לא אומרת שהאבל שלהם פחות עז. אובדן חיית מחמד נוטה להיות טראומטי יותר עבור קשישים. חיות מחמד ממלאות תפקיד משמעותי בחיי היום יום שלהן, ולכן היעדר חיית מחמד יכול להיות הרבה יותר קשה לקלוט.

שלב שלישי: שינוי שגרה

בעלי חיים תופסים מקום בבתים שלנו, אבל גם בשגרה שלנו. הם מקבלים את פנינו בהתלהבות כשאנחנו מגיעים הביתה ומחזיקים אותנו בחברה על הספה או במיטה. הם נוכחות תוססת, מתחננת לאוכל או לטיול בשעה מסוימת ביום... להתאבל על חיית מחמד פירושו להתמודד עם היעדר האינטראקציות הקטנות הללו כל יום.

להיות מודע לשינוי היא אחת הדרכים להקל על ההתמודדות. אסטרטגיה נוספת היא ליצור או לשנות הרגלים אחרים כדי להתמודד עם האבל שלך.

שלב רביעי: אתה לא יכול פשוט להחליף את חיות המחמד הישנות שלך בחדשות

בואו נחזור למקרה של ברברה סטרייסנד. זה לא הגיוני להחליף חיית מחמד אחת באחרת. לצפות לחיית המחמד החדשה הזו להיות בעלי אופי, התנהגות ואישיות כמו של האחרת זה לא מציאותי.

כל חיה היא ייחודית וחשוב לתת לעצמך זמן להתאבל. עליך לקבל את מותה של חיית המחמד שלך ולשמור את הזיכרונות שלך במקום מיוחד בלב שלך. מאוחר יותר, אם בא לך, תוכל לפתוח את הדלת לחיה אחרת. בקיצור, קבלת חיית מחמד נוספת מיד היא לא הדרך הטובה ביותר להתאבל על מי שכבר לא איתך.

לסיכום, אובדן של בעל חיים יכול להיות קשה להתמודדות וכרוך ברגשות עזים. יש אנשים שמרגישים בודדים ולא מובנים בסבלם. אחרי הכל, הם לא נפרדים מכל חיית מחמד. החיות הללו היו חלק גדול מחייהן. לכן, אם אתם זקוקים לעזרה עם אבל חיית מחמד, אל תהססו לבקש עזרה. כך תוכלו להיזכר בכל הזמנים הטובים, ולהמשיך הלאה.