5 מפתחות לבריאות רגשית טובה

אנו רוצים להציע טכניקות שונות כדי שתוכל לשפר את הבריאות הרגשית שלך ולהרגיש טוב יותר
מסיבה זו, אנו רוצים להציע טכניקות שונות כדי שתוכל לשפר את הבריאות הרגשית שלך ולהרגיש טוב יותר.

כשאנחנו קונים בגדים חדשים, משנים את התסרוקת שלנו, צוחקים עם החברים שלנו, עושים ספורט או מתרגלים מדיטציה, הגישה שלנו משתנה. אנחנו מרגישים יותר חיוביים, יותר השראה ויצירתיים. הבריאות הרגשית שלנו יכולה להשתפר עם דברים קטנים שקורים מדי יום ועוזרים לנו לקבל נקודת מבט אחרת על החיים ולהרגיש טוב יותר.

בריאות רגשית קשורה לדעת איך לנהל נכון את הרגשות שלנו, גם החיוביים (אהבה, שמחה, תקווה, מצב רוח טוב) וגם השליליים (שנאה, כעס, קנאה, אשמה, קנאה) כדי להרגיש טוב ולהיות עם יחס טוב יותר. אדם בריא רגשית הוא מי שלמד להבין ולקבל את עצמו ולהסתכל על החיים בחיוך.

"אם זה מרגש לחשוב על זה, הדמיה עושה את זה"

-דניאלה גאלופר יאפס-

באופן מסורתי, לימדו אותנו לפעול בצורה רציונלית, מבלי לייחס חשיבות רבה מדי לרגשות בהתפתחות האישית שלנו. בתחומים מסוימים, אנו אפילו מקשרים את הפגנת הרגשות עם סימן של חולשה.

עם זאת, מחקרים מדעיים רבים מראים את השפעת הרגשות על ההתנהגות שלנו ברמה הפיזיולוגית, הפסיכולוגית וההתנהגותית. מסיבה זו, אנו רוצים להציע טכניקות שונות כדי שתוכל לשפר את הבריאות הרגשית שלך ולהרגיש טוב יותר.

1. זכור את הדברים הטובים שיש לך ועשה מה שאתה אוהב

כשהפסימיות פולשת אלינו, אנחנו לא מסוגלים לזכור את כל הדברים הטובים שיש לנו. במקום זאת, העבר שלנו נראה כמו שדה ענק בצל. מסיבה זו, אנו מציעים לך לרשום על פיסת נייר את כל הדברים הטובים שיש לך, מה שזה לא יהיה. יש לך הרבה חברים, אתה חברותי, אתה יודע להקשיב, אתה יודע לצייר. בכל פעם שמחשבות שליליות מתחילות לפלוש למוח שלך, קרא את הרשימה הזו וזכור כמה אתה ייחודי ויוצא דופן.

מערבולת חיי היומיום שלנו עוטפת אותנו בהמון מטלות יומיומיות שגורמות לנו לשכוח מה אנחנו אוהבים. אם אתה אוהב ללכת לקולנוע, חפש זמן מה בכל שבוע ולך לראות כל סרט שנראה טוב. אם אתה אוהב לרכוב על האופניים שלך, צא לסיבוב בעיר. אם אתם אוהבים לקרוא, קחו ספר לפני השינה ותהנו. זה פשוט עניין של למצוא זמן לעשות מה שאנחנו אוהבים. זה בר ביצוע, נכון?

2. למד לתקשר ולקבל את עצמך

יכול להיות לנו מאוד קשה להביע את הרגשות שלנו במצבים מסוימים ולומר מה אנחנו חושבים. אבל כדי להיות מרוצים מעצמנו, יש צורך לתקשר בצורה מספקת ומכבדת עם אנשים אחרים, להביע רגשות באמפתיה, וללמוד לומר "לא" כשצריך.

"רגשות הם כמו סוסי פרא. לא הסברים עוזרים לנו להתקדם, אלא הרצון שלנו להתקדם "

-פאולו קואלו-

חפש זמן מה בכל שבוע ולך לראות כל סרט שנראה טוב
אם אתה אוהב ללכת לקולנוע, חפש זמן מה בכל שבוע ולך לראות כל סרט שנראה טוב.

עלינו לקבל את עצמנו עם כל הפגמים שלנו כדי שנוכל להגיב כשאנחנו מתמודדים עם מצבים מסוימים ולשלוט ברגשות שלנו בצורה בריאה. קבל את מי שאתה וזו תהיה ההתחלה של השינוי שלך.

3. הישאר פעיל וחי בהווה

שמירה על פעילות גופנית ואינטלקטואלית כאחד, עוזרת לבריאות הרגשית שלנו. אנשים ששומרים על המוח שלהם חי ופעיל מרגישים טוב יותר כי הם לא נותנים לעצלנות להשתלט עליהם. אבל בנוסף לפעילות מנטלית, יש צורך בפעילות גופנית, וזו הסיבה שאתה צריך ללכת, לרוץ, לרכוב על אופניים, ללכת לחדר כושר; זה לא משנה, אבל תזוז!

האם אי פעם עצרתם לחשוב כמה פעמים בכל יום אתם דואגים לדברים מהעבר או מהעתיד? העבר אינו יכול להשתנות ואיננו יודעים מה יביא לנו העתיד, ולכן אין הרבה טעם לדאוג והדבר החשוב הוא לחיות בהווה.

4. תירגע והקיף את עצמך באנשים חיוביים

שינה טובה והירגעות היא בסיסית לבריאות שלנו, הן הפיזית והן הרגשית. זה נותן לנו מנוחה ורווחה. הקפידו ללכת לישון כל יום באותה שעה ולתרגל הרגלים שמעדיפים שינה. ולמצוא כל יום רגע להירגע או לעשות מדיטציה.

האנרגיה שהאנשים החיוביים בחיינו מעבירים אלינו היא מהותית. נסו להתרחק מאנשים שגורמים לכם ללחץ או בעלי גישות פסימיות והתקרבו לאלו שמעריכים אתכם ויודעים ללמד אתכם את כל הדברים הטובים שיש לחיים להציע.

5. חפש עזרה אם אתה זקוק לה

אם אתה זקוק לעזרה מקצועית, אל תטיל ספק בחיפוש זה. מומחה שמקשיב לנו ונותן לנו תמיכה יכול להיות נחוץ במצבים מסוימים על מנת לקדם את ההתפתחות האישית שלנו.

אל תפחד לפנות לאדם שמקשיב לך וגורם לך לראות דברים מנקודת מבט אחרת. זה עניין של צמיחה רגשית וללמוד מהטעויות שלנו, לאהוב את עצמנו יותר בכל יום.

"הוא מת לאט מי שמתרחק מהתשוקה ומצרור הרגשות שלה, מהסוג שגורם לעיניים שלך לנצנץ, שגורם ללב לדפוק נוכח טעויות ורגשות"

-פבלו נרודה-