3 שיחות מביכות שכל זוג צריך לנהל

שיחות מביכות טיפוסיות אלו הן כאלה שמוציאות מערכת יחסים מהצוק אם לא מטפלים בהן בצורה טובה
שיחות מביכות טיפוסיות אלו הן כאלה שמוציאות מערכת יחסים מהצוק אם לא מטפלים בהן בצורה טובה.

במוקדם או במאוחר, אתה צריך לעשות את זה. או בגלל ששיחה יומיומית וחסרת משמעות מובילה אותך לשם או בגלל שזה נושא שאתה צריך להבהיר ישירות. השיחות המביכות האופייניות הללו הן שיחות שמורידות מערכת יחסים מהצוק אם לא מטפלים בהן היטב.

למעשה, אם תגלה שיש לך עמדות מנוגדות, ואף אחד לא עוזב שום חדר התנועות, זה יכול לסיים את הקשר לחלוטין. עם זאת, הרעיון הוא לא להימנע מהם. במקום זאת, כל אדם צריך לשאול את עצמו מה הוא רוצה לתקשר ולעשות זאת טוב ככל האפשר. אז מהן השיחות הלא נוחות והמגושמות הללו שזוגות צריכים לנהל? ואיך צריך לגשת אליהם כדי שלא יגמרו רע?

אקסים: העבר תמיד חוזר

"אני לא מבין מה ראית בו/בה." "איך יכולת להיות עם מישהו כזה?" אלו הם כמה דברים שאנשים בסופו של דבר משתמשים בהם כשהם מדברים על מערכות היחסים הקודמות של בן הזוג שלהם. אולי בתמימות, אבל עם הכוח לפתוח את תיבת פנדורה.

לכן, כדי למנוע מהשיחות הללו להיות עינויים או להפוך לריב, חשוב להבהיר משהו. וזהו, איזה מקום תופס אותו אקס במוחו ובחייו של בן הזוג? אם הם היו נשואים כמה שנים ויש להם ילדים משותפים, זה לא אותו דבר כאילו הקשר שלהם נמשך רק כמה חודשים.

והדרך היחידה לדעת זאת היא לשאול. אבל עשה זאת מבלי להתעצבן, ממקום של כנות, כבוד ובחיפוש אחר הבנה. ובכל זאת, אתה צריך לשים לב בעדינות לשלושה היבטים מרכזיים בתגובת בן הזוג שלך.

שלושה היבטים מרכזיים בשיחות מביכות על האקס של בן הזוג שלך...

  • איך הוא מדבר עליה: האם הטון שלו מלא בכעס, כאב, בוז או אדישות? זה ייתן לך רמז לגבי הרגשות שהוא עדיין יכול להאדיר כלפיה.
  • אם הוא נוטה להעלות את שמה בשיחות יומיומיות: האם הוא מספר סיפורים על חוויות העבר איתה ואם הוא עושה זאת באופן טבעי, מבלי לתת לזה חשיבות רבה יותר ממה שמגיע לו.
  • אם הם עדיין בקשר אחד עם השני, ובאיזו תדירות: האם הם מדברים בתדירות גבוהה ובאילו ערוצי תקשורת הם משתמשים. בין אם האקסית היא חלק מקבוצת החברים שלהם, ובין אם הוא מחק את המספר שלה...

עם זאת, אל תשכח שכאשר אתה מנהל את השיחות המביכות האלה לפעמים עם בן הזוג שלך, תמיד צריך לראות את העבר כפי שהוא. לדוגמה, אל תנסה לפרש את החוויות של בן/בת הזוג על סמך חוויותיך. בטח, היית עושה דברים אחרת בהרבה מצבים, אבל היה מבין.

ואז אם הקנאה מופיעה, טוב לזכור שעכשיו בן הזוג שלך נמצא עם מישהו שמשלים אותם אפילו טוב יותר. והאדם הזה הוא לא אחר מאשר אתה.

העתיד: אי ודאות יכולה לחנוק אותך

האם בן זוגי חושב שאני אהבת חייהם? האם הם חושבים להתחתן איתי יום אחד? האם הם רוצים להקים איתי משפחה? האם הם יהיו אמא/אבא טוב? האם האינסטינקט ההורי שלהם יתעורר אי פעם? אלו חלק מהשאלות שכולם שואלים את עצמם כשהם מתחילים לשקול מערכת יחסים רצינית עם מישהו. עם האחד.

לא קל להעלות את השאלות האלה. למרות שזה עשוי להתאהב אפילו יותר, זה יכול גם לאכזב אותנו עד היסוד שלנו.

בנוסף, אם הם אלה ששואלים את השאלות האלה ולא הספקת לחשוב עליהן, אתה עלול לקפוא. האמת היא שלפעמים אין לנו את כל הכלים בהישג יד כדי למנוע מהשדים והפחדים מהעבר למהר בחזרה. ואיננו יכולים לענות; אנחנו נכנסים לפאניקה. במקום זאת, חשבו על זה כך: ככל שתקדימו לדעת מה המצב, כך יהיה לכם יותר כוח על העתיד שלכם. חוסר ודאות אינו שותף טוב לטיול.

מידע הוא כוח.

מה אם התשובות שלנו שונות?

שלושה היבטים מרכזיים בשיחות מביכות על האקס של בן הזוג שלך
שלושה היבטים מרכזיים בשיחות מביכות על האקס של בן הזוג שלך.

כשמגיע הזמן לארגן את עתידך, עדיף להתחיל בתחומים שבהם הדעות שלך הכי דומות. ואז, לאט לאט, אתה יכול להגביר את הקושי ולזהות את הדברים שבהם אתה לא מסכים.

זה יהיה גם הזמן לדבר על מה אתה מוכן ומה אתה לא מוכן להתמסר. אילו ויתורים אתה בסדר לעשות, ובמה תרצה להיות נחרץ? בנוסף, עליכם ללמוד ליישר את הוויתורים שכל אחד מכם עושה. בדרך זו שניכם תסתפקו בהסכם שלכם.

שיתוף הוא חלק מהחיים

בית מתוק בית... או שזה? אם זה עתה עברת לגור עם בן הזוג שלך, במוקדם או במאוחר תצטרך להוסיף עלויות משותפות למשוואה. או, יותר טוב, תצטרך להוסיף את הרעיון של חיים משותפים.

לחיות ביחד זה קשה. לא רק בגלל שזה יכול בסופו של דבר לשחוק את מערכת היחסים עם התנגשויות קטנות ושגרתיות, אלא גם בגלל שאם שני הצדדים לא יתאמצו, כל מטלה קטנה עלולה להפוך לעימות. אתה יכול להיות אוהב, מתוק ודואג ככל שתרצה, אבל אם אתה לא מושך את משקלך בבית... אין כאן בעיה!

ואז הבעיה הגדולה ביותר מגיעה כאשר אתה צריך לספר לאדם השני. כשנמאס לך וזה עלה לך על העצבים האחרון. הרגע הזה שבו אתה צריך לשבת ולהגיד להם "אנחנו צריכים לדבר". איך כדאי לגשת לשיחה הזו? ובכן, באופן אותנטי וטבעי.

אתה יכול להתחיל ביצירת רשימה של כל המטלות השבועיות שצריך לעשות (אם זו הבעיה). אלה שבן זוגך מזכיר הם אלה שהם מעריכים יותר או מחשיבים אותם הכי הכרחיים. אז התרגיל הזה גם יעזור לכם להכיר אותם קצת יותר טוב.

לאחר מכן תוכל להמשיך ולחלק אותם בין שניכם בפרופורציה ששניכם נוחים איתה. טוב ששניהם יהיו מעורבים באותה מידה בתהליך ושההסכם שהושג יזכה להכרה מצד שני הצדדים.

אין שיחות מביכות שיכולות להתאפק

כפי שאתה יכול לראות, המפתח לכל השיחות המביכות הללו של זוגות הוא להבין את המצב ולהגיע לפתרון משביע רצון הדדי. אבל זה לא יקרה בן לילה. ואתה לא יכול לעשות את זה אם אתה לא באמת מכיר את האדם שאיתו אתה רוצה לבלות את חייך.

זוג עם עתיד הוא אחד שמדבר בפתיחות על החלומות והרעיונות, הבעיות והדאגות שלו. זה זוג שלא מנסה להתחמק או להתחמק מהם. כזו שמתקרבת אליהם בידיעה שזה הטריטוריה שבה כישורי הבעה והבנה יהיו המפתח.

מערכת יחסים בריאה מבוססת על אמון, כבוד ותקווה. לפיכך, הדבר הטוב ביותר לעשות בשיחות המביכות הללו הוא לא לשכוח את שלושת המרכיבים הללו. זכור זאת כאשר הגיע הזמן לשבת ולדבר. רק כך תוכלו להגיע לנקודה שבה אתם כזוג, ושני החברים בנפרד, תהיו מאושרים בחיים המשותפים.