הלך רוח צמיחה: הפוך להיות הכי טוב שאתה

חשיבה צמיחה היא לעבוד כדי להפוך להיות הכי טוב שאתה
חשיבה צמיחה היא לעבוד כדי להפוך להיות הכי טוב שאתה.
אתה מה שאתה חושב, אתה מרגיש מה שאתה חושב. בהחלט, המחשבות שלך על עצמך משפיעות עליך מאוד. זה המפתח להפוך להיות הכי טוב שאתה.

חשיבה צמיחה היא לעבוד כדי להפוך להיות הכי טוב שאתה. מעבר למה שאחרים עשויים לחשוב שאתה, או מה שאתה כרגע, זה בך כדי להראות לעולם את הפוטנציאל והנחישות שלך להפוך להיות הכי טוב שאתה.

כאשר יש לך חשיבה צמיחה, אתה יכול לשבור תבניות והגבלות ולהתקדם עם אמון מחודש ואופטימיות. אסטרטגיות כאלה יכולות לעזור לך להיות חיובי יותר ולשפר את הרווחה שלך.

בדרך כלל, אנשים ניגשים לחיים באחת משתי דרכים. ראשית, יש את האנשים שמיישמים מנטליות צמיחה או מאידך, יש את האנשים שמיישמים מנטליות קבועה.

אם אתה כמו הראשון, אתה סומך שהכישרון שלך עדיין יכול להתפתח ולהשתפר. מדובר בפיתוח הפוטנציאל שלך באמצעות עבודה קשה, התמדה וחדשנות כדי להגיע להצלחה.

"אתה צריך להאמין בעצמך ובמה שאתה עושה. תהיה עקשן ואמיתי"

-כריסטיאן לובוטין-

לעומת זאת, ישנו נושא נפוץ מאוד של אמונה ש"כבר יש לך את כל מה שאתה צריך". המנטליות הקבועה הזו, כשהיא מיושמת, דוחה כל ניסיון לשפר או להיות טוב יותר. זה סוגר את הדלת לכל צורה של אתגר, לעשות את המייל הנוסף.

אנשים כמו זה משחקים בטוח, עוקבים אחר אותם כללים, אותן אסטרטגיות מיושנות. באופן מוזר, המנטליות השנייה הזו יכולה להימצא אצל אנשים רבים, וגם בחברות רבות.

ואז, כשאתה הכי פחות מצפה לזה, יש קול קטן בראש שלך שאומר לך לא לשנות דבר, לא לעשות כלום ולהישאר איפה שאתה נמצא. למה לשנות משהו?

זה מצלצל בפעמון? אז הגיע הזמן לגלות כיצד מנטליות צמיחה יכולה לעזור לך להיות הכי טוב שאתה.

חשיבה צמיחה: הפוטנציאל שלך גבוה ממה שאתה חושב

המוח שלך מסוגל להשפיע על חייך, מבלי שאתה יודע. אתה מה שאתה חושב, אתה מרגיש מה שאתה חושב. בהחלט, המחשבות שלך על עצמך משפיעות עליך מאוד. זה המפתח להפוך להיות הכי טוב שאתה.

עבודה למען חשיבה צמיחה פירושה לקבל את עצמך אבל
בקיצור, עבודה למען חשיבה צמיחה פירושה לקבל את עצמך אבל, באותו הזמן, להיות מסוגל לשנות.

חשיבה צמיחה היא מונח שנטבע על ידי קרול דווק, חוקרת מאוניברסיטת סטנפורד, ומומחית ידועה בפסיכולוגיה חברתית ולימודי אישיות.

לאחר תחקיר של 30 שנה שפורסם ב- Mindsetworks, ד"ר דווק הוכיח שמה שהתלמידים חושבים על עצמם השפיע ישירות על הביצועים שלהם. כולנו יכולים להסכים שזה משהו שאנחנו באמת צריכים לשים לב אליו.

  • אם תלמיד זוכה לשבחים על האינטליגנציה או הכישורים שלו, הוא לא תמיד ייקח על עצמו אתגרים אישיים. למה? הם יחשבו שהם לא ברמה. הם לא ייצאו מאזור הנוחות שלהם, הם משחקים בטוחים. זה לא סתם להגיד לילד, "היי, אתה מאוד אינטליגנטי". זה הרבה יותר מזה.
  • אם המאמץ של תלמיד זוכה לשבחים, אתה מלמד אותם את הערך של עבודה קשה, ועוזר לו לממש את הישגיו. כך תהיה להם תדמית טובה יותר של עצמם. הם לא יהססו לקחת על עצמם אתגרים חדשים. הם יראו בזה דרך להוכיח את עצמם ולראות כמה רחוק הם יכולים להגיע.

כל מנטליות שתלמדו לילדים או בני נוער תבוא לידי ביטוי בביצועים שלהם. זה נכלל במסקנותיו של ד"ר דואק בדו"ח סטנפורד משנת 2007.

"כשהתחלנו ללמד את הרעיון הזה על המוח שהוא ניתן לגיבוש, הוא הרים את עיניו עם דמעות בעיניו, והוא אמר, 'אתה מתכוון, אני לא צריך להיות טיפש?"

-קרול דואק-

אתה יותר ממה שאתה חושב שאתה

אנשים רגילים לתוויות. יש כאלה שיש להם ADHD (הפרעת קשב וריכוז), אחרים סובלים מדיכאון או חרדה, אחרים מופנמים, רגישים, מתבודדים, אחרים שונאים מתמטיקה, אחרים אובססיביים, ואחרים אינטליגנטים להפליא.

כשמישהו אומר לך מה אתה, אולי רק כהערה חולפת, אתה יכול להרגיש שזה מה שאתה עושה, זה מה שאתה, זה מה שאתה תעשה. זה קורה במיוחד לילדים אשר מותנים במה שמבוגרים אומרים עליהם. אף אחד לא לימד אותם לנסות גישה אחרת.

מנטליות צמיחה פירושה לדעת שתווית לא מגדירה אותך. כן, אתה עלול להרגיש עצבני לעתים קרובות יותר מאשר לא, או אולי מתמטיקה היא לא הקטע שלך, אבל זה לא מגדיר אותך. אתה מוגדר על ידי ההתנהגות שלך. אם תתחיל לחשוב אחרת אתה יכול לשפר את המציאות שלך, ודברים עשויים להשתנות לטובה.

בספרה Mindset: The New Psychology of Success, ד"ר דואק מלמדת אותך כיצד ליישם את האסטרטגיות הללו בחיי היומיום שלך כדי לעורר את מנטליות הצמיחה שלך:

  • הבינו שלכל אחד יש כישורים מסוימים בחיים. עם זאת, כשרון אמיתי מגיע עם תרגול ועבודה קשה.
  • קח על עצמך אתגרים חדשים בכל יום.
  • בעל חשיבה חיובית.
  • שבחו ביקורת שימושית. האחד עוזר לך לצמוח. תתעלם מהשאר.
  • משמעת, התמדה ופתיחות ראש. הצלחה היא לא תאונה. כל ניצחון, או שינוי, דורש עבודה קשה, משמעת ואמון בעצמך.

בקיצור, עבודה למען חשיבה צמיחה פירושה לקבל את עצמך, אך באותו הזמן להיות מסוגל לשנות. שינוי ותנועה הם חלק מה-DNA שלך כי זה אומר אבולוציה ולמידה מתמדת.