כדי להיות מאושר, אתה צריך להאמין שמגיע לך

זכור שכדי להיות מאושר, אתה צריך להאמין שמגיע לך
זכור שכדי להיות מאושר, אתה צריך להאמין שמגיע לך.

אושר נגיש לך בדיוק כמו כאב, פשוט על ידי כך שאתה חי ומודע לכך שאתה כן. להיות מאושר נגיש לכולם. זו הנחת היסוד הראשונה שעלינו לזהות כאשר אנו טובעים במחשבות הקטסטרופליות הללו. האסון היחיד שאי אפשר לפתור הוא זה של אי-חיים.

אם דברים ממשיכים להשתבש עבורך, זה בגלל שנכנעת לאי נוחות כי אתה מאמין שזה מה שמגיע לך.

אתם עשויים לתהות: מה עשיתי שכל כך גרוע שאני לא יכול אפילו לשאוף להרגיש קצת יותר טוב? אם תחשוב על זה, תבין שלא מגיע לך כל כך הרבה סבל עצמי.

מדוע אנשים רבים מסרבים לאפשרות להיות מאושרים? חשוב לדעת מה עומד מאחורי המזוכיזם הרגשי הזה כדי שנוכל לזהות אותם ולשנות את התנהגותנו. זכור שכדי להיות מאושר, אתה צריך להאמין שמגיע לך.

מה זה אושר?

אושר תלוי בשני גורמים בסיסיים: איך אתה רואה את עצמך ואיך אתה רואה את החוויה שלך בינך לבין העולם. בסופו של יום, אושר הוא גישה.

אושר הוא מצב נפשי שנפתח לחוויה. עם זאת, המוח ומה שאנו חושבים על עצמנו כמעט תמיד בסופו של דבר מגבילים אותנו.

אולי בגלל החוויות האישיות שלך או החינוך שקיבלת, אתה מאמין שאתה לא יכול להיות מאושר כי זה לא מגיע לך. אבל אתה טועה. אין דבר בעולם הזה שמונע מאדם את ההזדמנות להרגיש אושר.

יתר על כן, אם אתה מוצא את עצמך עובר מצב קשה, זכור שאנשים אחרים כבר עברו את אותן נסיבות או נסיבות דומות. ההבדל? הם מאמינים שכל הסבל שהם עברו מאמת את הרצון שלהם להרגיש טוב שוב.

באילו מנגנונים אנו משתמשים כדי לסרב לאושר?

אם אתה מאמין שמגיע לך להיות מאושר, פעל בהתאם
אם אתה מאמין שמגיע לך להיות מאושר, פעל בהתאם.

חשוב לנתח את מה שמכונה "דחף המוות" שפרויד הגדיר ואת תופעת חוסר ההגנה הנלמד שאושרה על ידי מרטין זליגמן, או תגובות לחרדה כמו חוסר עשייה ודפרסונליזציה. להלן, נחשוב על הסיבות לכך שאנשים מונעים מעצמם את ההזדמנות להיות מאושרים:

  • למד חוסר הגנה. יש אנשים שאימצו תפקיד פסיבי בו הם רואים בכאב משהו שתפקידם להתמודד איתו והם לא יכולים לעשות דבר כדי להימנע ממנו. חוסר הגנה נלמד קורה כאשר האדם מוותר על הכל ומרגיש שהוא לא יכול לעשות דבר כדי לשפר. הם כבר לא נלחמים כדי להגן על עצמם.
  • ביטול. זה כאשר מופיע ריחוק פסיכולוגי ביחס למציאות הסובבת אדם. זאת אומרת, כאילו הסביבה והמגע שלהם נראו להם מוזרים.
  • דה-פרסונליזציה. זה מתייחס לריחוק ולניכור פסיכולוגי ביחס לעצמו. האדם לא מתאמץ לצאת מהמצב הזה או לחפש אושר כי הוא לא יודע מה הדבר הנכון לעשות במצב. הם אבודים, שבורים, מנותקים.
  • כונן מוות. קשה מאוד להבין התנהגויות מסוימות, כמו אנורקסיה, כאילו בהתנהגות הנוקשה והמסוכנת ההיא, היה איזשהו כוח. מעבר לסכנה הפיזית שמרמזים הרגלי אכילה אלו, אלו הסובלים ממחלה זו חשים שהם צריכים לשלוט בעצמם מאוד או להמשיך להזיק לעצמם, מכיוון שזו הדרך היחידה שלהם למצוא הנאה: זה מה שז'אק לאקאן כינה "הנאה"וזיגמונד פרויד" דחף המוות ".

מה אומרות לנו התופעות הללו? ובכן, שכאשר מישהו מגיע לתחתית, מרגיש אשם, ואינו מסוגל להתגבר על עברו, הוא נכנס למצב חיים בו הוא לא חי, הוא רק נוכח ותו לא, והם לא מרגישים ראויים להיות. שמח.

כאשר אדם מאמין שלא מגיע לו אושר, הוא מבודד את עצמו ולוקח על עצמו התנהגויות של ענישה עצמית כדי לתקן את טעויותיו. הם לא עושים כלום כי הם מאמינים ששום דבר לא שווה לעשות והם מפסיקים לראות את עצמם כאדם.

אם אתה מאמין שמגיע לך להיות מאושר, פעל בהתאם

על כמה דברים ויתרת או שאתה מוותר בגלל פחד, חוסר הערכה עצמית, או בגלל התחושה שאינך יכול למצוא את מקומך בעולם? יש אינספור תיאוריות וטכניקות פסיכולוגיות שיכולות לעזור לך עם הכישורים החברתיים שלך, עם הדפוסים השליליים שלך, או לתכנן פעולות קונקרטיות. יש גם תרופות, למרות שעדיין לא נוצר שום דבר לכאבים בנפש.

הדבר הטוב ביותר עבור הנשמה הוא שתתחבר אליה שוב כדי שתוכל להרגיש שהיא פגועה, אבל לא מתה. הרוח שלך אוהבת להצעיר את עצמה. אתה כבר יודע מה אנשים מסוימים אומרים על התחדשות או מוות, ונראה שעבור רבים מהם, זה הולך די טוב.

אז אספו את האנרגיה שאתם לא מאמינים שיש לכם ומלאו שוב את חייכם בחוויות. כך שכשתמות, החיים שלך יהיו מלאים בחוויות, לא בחלומות. אם אתה לא מאמין שזה מגיע לך, אז תחשוב על איך החיים שלך יהיו ואיך יהיו החיים של מי שאתה אוהב אם לא תשבור את הדפוס הזה.

ואל תשכח שאם לא תתחיל לבנות את האושר שלך, אף אחד אחר לא יוכל לעשות את זה בשבילך. רק אתה יודע מה אתה צריך ואיך להשיג את זה, כדי שתוכל להיות מאושר, והאפשרות הראשונה היא לקבל את עצמך ולהאמין במה שאתה שווה...