כיצד לזהות ולהימנע ממניפולציה?

כאשר המניפולציה נעשית על ידי מישהו קרוב
כאשר המניפולציה נעשית על ידי מישהו קרוב, כמעט בלתי אפשרי להבין מה קורה.

כאשר המניפולציה נעשית על ידי מישהו קרוב, כמעט בלתי אפשרי להבין מה קורה. בזוגיות למשל, שני האנשים חייבים לקבל החלטות ולתת את דעתם מבלי לגרום לאדם השני להרגיש רע, נעלב או מותקף.

אם אחד מהם מתמרן את השני, זה גורם לחוסר איזון כוחות במערכת היחסים. אחד מחברי היחסים יקבל אז את תפקיד הדומיננטי והשני תפקיד ככנוע. זה חל על משימות יומיומיות כמו טיפול בכסף, אקסים, הילדים, פעילויות, טיולים, עבודה וכו'. כלומר, זה יכול להשפיע על כל אחת ואחת מהפעילויות שלנו.

האם אתה רוצה לדעת אם בן הזוג שלך (או מישהו קרוב אליך) מתמרן אותך? אז שימו לב היטב לסימני האזהרה הללו. אולי נכנסת ישר לגוב האריות. ואם לא תגיב בזמן, תסבול מהשלכות חמורות מאוד:

אתה מרגיש אשם על הכל.

זו ההרגשה שיש לאדם השני עליך. זה הסימפטום הראשון. זה לא משנה מה אתה עושה, אומר או חושב, אתה תמיד תעשה להם משהו לא בסדר. למרות שלא עשית טעות, הם תמיד ינסו לגרום לך להרגיש אשמה.

"אתה משאיר אותי לבד ללכת עם החברים שלך." "אני חולה ואתה עדיין הולך לעבוד." מניפולטור הוא מומחה לסלף את העובדות ולהפוך אותן תמיד לטובתם, על מנת לגרום לאדם האחר להרגיש אחראי ואשמה.

כשאנחנו בקשר עם מישהו, אנחנו נוטים לשים את עצמנו בנעליו כשהם מספרים לנו משהו שקרה לו בילדותם או בעבר. עם זאת, הבעיה עם מניפולטורים היא שהם מנצלים את העובדה הזו. לדוגמה, הם תמיד מחפשים אכפתיות מתמדת.