5 התנהגויות בריאות אתה כנראה שלילי

חשבו על חמשת סוגי ההתנהגות הללו שנראים שליליים
חשבו על חמשת סוגי ההתנהגות הללו שנראים שליליים, אך למעשה יכולים להיות להם השפעות חיוביות גדולות.

החברה של היום מציגה לנו קווים מנחים מסוימים להתנהגות שלנו. מילדותנו, המשפחה, בתי הספר והמורים שלנו אומרים לנו כיצד עלינו לפעול. מדריכים אותנו מה עלינו לעשות ומה אסור לעשות. אומרים לנו איך, ואיך לא, להתייחס לאחרים.

בסופו של דבר, אנו לומדים שורה של נורמות ליכולת להתייחס לאחרים ולהיות מקובל בחברה. אם לא נקבל ותציית לנורמות אלו, לא נתקבל. זהו תהליך פשוט וישיר.

"תמיד הייתי מורד... אבל מצד שני, רציתי שיאהבו אותי ויתקבלו, ולא רק מוזיקאי, משורר, מטורף ופה גדול. אבל אני לא יכול להיות מה שאני לא".

-ג'ון לנון-

להכיל רגשות מסוימים בציבור, לשלוט בתגובות שלנו...אלה דברים שהפנמנו כדי ליישר קו עם התנהגותו של מישהו מקובל. עם זאת, מה קורה אם כל מה שאנו מדכאים הוא למעשה חיובי, במקום שלילי?

אחת הסיבות מאחורי הכלה ודיכוי של רגשות והתנהגות מסוימים, כמו בכי, היא משום שהוא נחשב למראה חולשה ופגיעות. אבל, מה אם זה לא באמת היה ככה? מה אם החברה טועה?

היום נראה כיצד סוגים מסוימים של התנהגות שנחשבים שליליים הם למעשה חיוביים יותר ממה שאנו חושבים שהם. נלמד לראות התנהגות מסוג זה מנקודת מבט אחרת. אולי אפילו נוכיח שאולי לא טוב להמשיך להדחיק אותם. האם אתה מוכן לגלות אותם ולשנות את נקודת המבט שלך?

1. הבעת זעם

זעם הוא הרבה יותר מסתם תחושת כעס. כשאנחנו מרגישים זעם, אנחנו מרגישים שאנחנו עומדים להתפוצץ, אם עוד לא הרגשנו. התפוצצות כזו אינה התנהגות מקובלת חברתית, והיא עשויה לשקף אותנו בצורה גרועה אם נביע זעם.

אבל, האם עדיף לדכא את זה? אם נעשה זאת, נסיים כמו סיר בלחץ. במוקדם או במאוחר, הנסיבות יעלו על גדותיו והכל בסופו של דבר יתפוצץ. בסופו של דבר לא נוכל לשלוט בזעם שלנו, ובסופו של דבר נוכל לאבד שליטה על הכל.

זה יכול להזיק מאוד בטווח הארוך. ביקבוק הזעם שלנו יכול לגרום לרגשות כמו דחייה, שנאה וטינה להצטבר. לעולם אל לנו להתעלם או לבלום זעם. ביטוי זה יעזור לנו להשתחרר מהרגש הזה. ללא ביטוי, זה יכול רק לגרום יותר נזק ואינו מציע שום דבר מועיל.

מחקר שנערך באוניברסיטת אוטרכט גילה שכאשר אנשים חשים זעם ומבטאים זאת, הם מסוגלים יותר להשיג את המטרות והמטרות שלהם, ואפילו גדלים להיות אנשים הרבה יותר מתמידים וחזקים.

2. אני מרגיש אבוד!

התפוצצות כזו אינה התנהגות מקובלת חברתית
התפוצצות כזו אינה התנהגות מקובלת חברתית, והיא עשויה לשקף אותנו בצורה גרועה אם נביע זעם.

האם יש מישהו שמעולם לא הרגיש אבוד בחייו לפחות פעם אחת? ברגע מסוים של חיינו, כולנו הרגשנו שיש משהו שאנחנו פשוט לא יודעים איך להתמודד איתו, מה לעשות איתו או איך להתנהל. זה נורמלי לחלוטין, אבל זו תחושה שאנחנו בדרך כלל לא מקבלים. אנחנו, כחברה, חוששים מהתחושה שאנחנו אבודים, וזה יכול ליצור חרדה גדולה. אנחנו מרגישים שאנחנו מאבדים זמן ומאבדים שליטה על הכל.

עם זאת, זה לא יכול להיות רחוק יותר מהמציאות. להרגיש קצת אבוד יעזור לנו לשים לב יותר למה שיש לנו סביבנו. החושים שלנו יהיו עירניים יותר ונקשיב לרגשות ולרגשות שלנו בצורה עמוקה ויעילה יותר. נוכל להתבונן בעצמנו ובסביבתנו, וזה יעזור לנו למצוא את דרכנו האמיתית.

לפעמים יש צורך לאבד את עצמו כדי להיות מסוגל למצוא את עצמו.

3. תחושת בושה על הבכי

בכי הוא משהו שככל שאנו מתבגרים אנו לומדים כיצד לשלוט בו. כשאנחנו ילדים קטנים, אנחנו בוכים על דברים קטנים. כשאנחנו מבוגרים, לעומת זאת, זה נחשב להתנהגות לא בוגרת. לכן, למדנו איך לדכא דמעות שכשהן יורדות לעיני אחרים, עלולות להכניס אותנו למצב לא נוח. אנחנו פגיעים ובסופו של דבר אנחנו נראים כמו אנשים חלשים ושבירים.

עם זאת, בכי מועיל מאוד. זה יכול להקל על כל התחושות שגורמות לנו כאב, כל מה שגורם לנו לסבול, כל מה שנראה בלתי נגמר וסוחף. אבל האם זה לא נכון שבדרך כלל אנחנו מרגישים טוב יותר אחרי שבכינו זמן מה? זה בגלל שלבכי יש את הכוח לשחרר, וזה משהו שאנחנו לא יכולים להתעלם ממנו או לחיות בלעדיו.

אם אתה צריך לבכות, תבכה. שחררו את כל התסכול, הכאב ושאר הרגשות שאתם חשים, והחזירו לעצמכם תחושה של איזון פנימי.

4. עצירת אוזן

ללמוד להקשיב יכול להיות מאוד קשה. למעשה, אנשים רבים חושבים שהם מאזינים טובים, אבל זו בדרך כלל לא תחושה הדדית. נכון שהקשבה זה טוב, אבל אולי זה לא תמיד המצב. מה זה אומר, בדיוק? אם לא נקשיב לדעות או ביקורת מסוימות, אנו עלולים להימנע מתחושת כפייה או לחץ לפעול בדרך זו או אחרת.

לפעמים אנחנו דואגים יותר מדי לגבי מה שאנשים אחרים חושבים או אומרים עלינו. כשזה קורה, אנחנו מאבדים את החלק בעצמנו שהוא הכי אמיתי. לכן, ללמוד להקשיב, אבל גם ללמוד כיצד להחריש את מה שבמציאות אין לנו תועלת, יכול להיות סוג חיובי של התנהגות והרגל.

לא להקשיב אין פירושו התעלמות או סגירה של אחרים כאשר נמצאים עם קבוצת אנשים. אי הקשבה, במובן הזה, אומר פשוט שעלינו להיות זהירים. זה אומר להכיר את הגבולות שלנו ולדעת שלעולם לא צריך להרגיש לחוץ מדברים של אחרים.

5. חוסר יכולת להסתגל

הסתגלות לנסיבות ולמצבים היא משהו שמצפים מאיתנו כאנשים. עם זאת, מה אם, לא משנה כמה ננסה, לא נצליח להסתגל? אולי אנחנו מרגישים שאנחנו לא מתאימים לסביבת העבודה שלנו, או שאנחנו מרגישים לא במקום במסגרות חברתיות מסוימות... אם זה המקרה, למה זה משנה?! עלינו ללמוד להתרחק ממצבים מסוג זה ולחפש מעבר להם כדי למצוא היכן אנו באמת מרגישים שייכים.

אין סיבה שנצטרך להסתגל להכל. התנהגות מסוג זה רק תגרום לנו לשים דגש רב יותר על " אזור הנוחות " שלנו, ותמנע מאיתנו לחקור אפשרויות חדשות ולהרגיש מוצלחים יותר.

"רק טיפשים מסתגלים לחיים; החכמים מנסים להתאים את החיים לעצמם."

-ג'ורג' ברנרד שו-

חשבו על חמשת סוגי ההתנהגות הללו שנראים שליליים, אך למעשה יכולים להיות להם השפעות חיוביות גדולות. למד כיצד לבטא אותם כפי שהם צריכים להיות, אם כי לעולם אל תתנו להם לצאת משליטה. הכל במתינות בריא. זה גם בריא וחשוב להטיל ספק באמונות שלנו לגבי מה מקובל חברתית, והאם החברה עלולה לטעות.