הכלי הנשכח נגד לחץ

כך אתה צריך יותר את הכלי הנשכח הזה נגד לחץ
עם זאת, בוודאי, ככל שזה נראה לך בלתי אפשרי או מיותר, כך אתה צריך יותר את הכלי הנשכח הזה נגד לחץ.
כדי להילחם בלחץ שאופף אותך כל יום, אתה רק צריך להקדיש כמה דקות למנוחה של הגוף והנפש.

מתח הוא חלק הולך וגדל מחיי היומיום שלך. אתה רץ מפעילות אחת לאחרת, כשהמוח שלך מלא בכל הדברים שאתה צריך לעשות. למעשה, אתה מתמקד כל כך בלהיות פרודוקטיבי שאתה לא מרשה לעצמך לנוח. עם זאת, מנוחה היא הכלי הנשכח נגד לחץ.

לקחת כמה דקות כדי להפסיק כל פעילות לא יעשה הרבה הבדל ביעדים שלך. אכן, תמיד אפשר (או, לפחות, צריך להיות) לחסוך 15 דקות מזמנכם להתנתק. יתר על כן, ברמה הסובייקטיבית, זה יביא לך יתרונות גדולים. כי לדעת שיש לך אפשרות לנוח ולאפשר לעצמך לעשות זאת, יש השפעה רבה עליך ברמה הנפשית.

לחץ הוא גישה

אתה נוטה לחשוב שלחץ נובע ממספר רב של משימות שאתה צריך לבצע בכל יום. אין ספק שהם תורמים תרומה. עם זאת, הרבה מהתחושה הסובייקטיבית הזו נובעת מהגישה שלך. זה נוטה לקרות אם אתה מסוג האנשים שחי את חייך בתשעים מייל לשעה, ללא קשר להתחייבויות שלך.

אתה תמיד ממהר, הופך נפשית את המטלות שלך בראש ומחפש פעילויות חדשות להוסיף לרשימה ההולכת וגדלה שלך. ברור שיש לך דברים לעשות (עבודה, משפחה וקשורים חברתית) אבל הרבה מהלחץ נובע מהעובדה שאתה אף פעם לא מתנתק. למעשה, הגוף שלך אף פעם לא נח, וגם הנפש שלך לא.

מנגד, ישנם אנשים שלמרות מילוי משימותיהם בצורה מושלמת, עושים זאת בגישה נינוחה. אנשים אלה לא בהכרח עובדים לאט יותר, וגם לא פחות פרודוקטיביים. המוח שלהם פשוט עובד בקצב אחר ובריא יותר. הם מרשים לעצמם להתנתק והם לוקחים כמה דקות מהיום כדי לנוח. יתר על כן, הם מסוגלים ליהנות מהרגע הנוכחי במקום לצפות, בחיפזון, מה עליהם לעשות מחר.

הסכנות של חיים עם לחץ

לחיות בצורה מלחיצה לא עושה לך טובות. הגישה שלך לא תאפשר לך לנצל טוב יותר את הזמן שלך או להיות יעילה יותר. להיפך, כאשר רמות החרדה שלך מוגזמות, הן מתחילות להפריע ליכולות שלך. אתה מתחיל לבצע ביצועים פחות יעילים. לא רק זה, אלא שגם הבריאות שלך עלולה להיפגע בצורה רצינית.

למען האמת, מצבי לחץ מתמשכים קשורים קשר הדוק לבעיות כליליות, יתר לחץ דם ועלייה בכולסטרול. הם גם יוצרים סומטיזציות שונות כמו כאבי בטן או כאבי ראש. עלולים להופיע גם עודף משקל (עקב אכילה רגשית) והפרעות שינה.

הכלי הנשכח נגד לחץ
הכלי הנשכח נגד לחץ.

הגוף שלך מצויד בצורה מושלמת להתמודד עם רמת מתח גבוהה בזמן. לפני המצב המלחיץ, הוא מניע את המנגנונים הדרושים כדי לאפשר לך לנקוט בפעולה. עם זאת, כאשר המצב הזה נמשך לאורך זמן, ההשפעות על הגוף שלך יכולות להיות הרסניות.

כמו כן, כשאתה במצב התראה, אתה מרוכז בלהשרדות ולא בטיפול בעצמך. אתה מתחיל להזניח את ההרגלים שלך ולהפחית את התרגול שלך בטיפול עצמי.

הכלי הנשכח נגד לחץ

בין שלל הכלים הקיימים להילחם בלחץ, מנוחה היא אחד הפשוטים, היעילים ביותר, אך נשכחים ביותר. הכוח שלו נובע, לא רק מהעובדה הפיזית של עצירת ההמולה היומיומית שלך אלא גם מההשפעה שיש להאטה על המוח שלך.

קל לנוח. כל שעתיים לערך, קח הפסקה מהפעילויות שלך ומקד את תשומת הלב שלך בהווה. אין צורך ביותר מחמש או עשר דקות. פשוט נקה את דעתך ממה שעשית והתמקד במה שאתה מרגיש. אולי תרצה לעשות הליכה קצרה כדי לגייס את הגוף שלך או פשוט לשבת ולהתמקד בנשימה שלך.

הרעיון המרכזי הוא שתזכור לחיות, ליהנות, להרגיש ולברוח מהלולאה הנפשית של המחויבויות והאחריות שלך לרגע. זה חשוב במיוחד באמצע היום, בסביבות ארוחת הצהריים. קח את הזמן שלך ואכל ברוגע ובתשומת לב.

כמו כן, נצלו את הזמן לשיחה רגועה, לקרוא או לצפות בטלוויזיה. למעשה, זה לא משנה איך אתה משתמש בו כל עוד אתה מחשיב את זה כזמן פנוי. היא מהווה עצירה בדרך, הפסקה ביום, המאפשרת לך לברוח מאינרציה ולחזור אליך.

עם זאת, אם אתה מזדהה כרגע כאדם שלחוץ כל הזמן, הרעיון של מנוחה כנראה ייראה לך אבסורדי. אתה תמצא אלף תירוצים והצדקות נפשיות למה אתה לא יכול להרשות זאת לעצמך. עם זאת, בוודאי, ככל שזה נראה לך בלתי אפשרי או מיותר, כך אתה צריך יותר את הכלי הנשכח הזה נגד לחץ.