5 פרצופים של קנאה

זהו אחד הפנים הנפוצים ביותר של קנאה
זהו אחד הפנים הנפוצים ביותר של קנאה, והוא גורם נזק רב.

לא קל להשלים עם אדם מקנא. קנאה יכולה ללבוש הרבה צורות, חלקן עדינות מאוד וקשה לזהות. לפעמים זה אפילו יתחפש לגישה שנראית כאילו היא באה ממקום טוב.

" קנאה לא אוכלת דבר מלבד הלב של עצמה."

-פתגם-

אחת המשימות הגדולות שיש לכולנו בחיים היא ללמוד איך לזהות קנאה ולבטל אותה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פשוט להתחיל בזיהוי איך זה נראה. אז הנה כמה מהפנים הרבות של קנאה...

1. סרקזם

אמירות סרקסטיות הן אחת מהפנים הנפוצות ביותר של קנאה. סרקזם הוא סוג של בדיחה שבה אתה אומר דבר אחד אבל באמת מתכוון להיפך, או לפחות למשהו אחר. יש להם משמעויות כפולות. המילים אומרות דבר אחד, אבל המשמעות האמיתית שלהן אומרת משהו אחר לגמרי.

הצורה הנפוצה ביותר של סרקזם היא תערובת בין מסר אגרסיבי למסר ידידותי. כמו כשמישהו אומר: "השמלה שלך כל כך יפה, חבל שעלית כל כך הרבה במשקל". או: "עשית עבודה נהדרת, למרות שעשית המון טעויות". בסופו של יום, החלק הפוגעני בולט, והוא נובע מקנאה.

2. זריקות ישירות

צילומים ישירים נעשים על ידי אנשים שאינם משתמשים בפילטרים כלשהם. הכנות כביכול שלהם היא פשוט גסות רוח רוב הזמן. בדרך כלל זו גם ביקורת חסרת רחמים שהם יורים ברשלנות, כאילו יש להם זכות.

הם מסוג האנשים שאומרים, "היית כזה אידיוט!" או "יש לך שיניים נוראיות". הם חולקים את דעתם למרות שאיש לא ביקש אותה. לא אכפת להם שהם לא מוסיפים שום מידע שימושי או חדש למצב.

3. סדיזם מתוק

אז הנה כמה מהפנים הרבות של קנאה
אז הנה כמה מהפנים הרבות של קנאה.

"סדיסטים מתוקים" הם בדרך כלל אנשים ממש ידידותיים. הם תמיד קשובים וחברותיים. אבל אז הם עושים משהו שמסבך את התוכניות שלך או מציב בפניך מכשולים. כמובן, כשהם מגנים על עצמם הם תמיד יגידו שזה לא היה בכוונה.

לדוגמה, אתה יכול לבקש מהם לעשות טובה גדולה. ואז, אחרי שהם מבטיחים שהם יעשו את זה בשבילך, הם "שוכחים". מאוחר יותר הם יתנצלו בפניך וינסו לגרום לך להאמין שהם לא התכוונו לפגוע בך. דוגמה נוספת היא אותו אדם שלא מצליח לשאול את דעתך על החלטה חשובה שמשפיעה עליך מאוד.

4. סולידריות קמצנית

זהו אחד הפנים הנפוצים ביותר של קנאה, והוא גורם נזק רב. הדבר האהוב על האנשים האלה לומר הוא, "אני רק רוצה לעזור." הם מהסוג החטטני שאוהבים לשמוע על בעיות של אנשים.

הם מזמנים. הם משתמשים במידע שהם מקבלים כדי ליצור רכילות ולזרוע בלבול. הם תמיד שמים לב לחייהם של אחרים, תמיד נותנים עצות לא רצויות. מה שיש בתוכם הוא קנאה, פשוט ופשוט.

5. אנשים שמשווים את עצמם ויוצאים בראש

כאן אנחנו בעצם מדברים על אנשים אגוצנטריים. הם תמיד משווים את עצמם לאנשים אחרים ותמיד מוצאים דרך "לצאת על העליונה". במילים אחרות, הם צריכים להיות טובים יותר מכולם.

אז מה שהם עושים זה להתמקד בבגדים שלך, במכונית שלך, בשותף שלך, בשיעורי בית הספר שלך, בכל דבר שהוא שלך. כשאתה הכי פחות מצפה לזה, הם זורקים הערה שנועדה למזער את הערך של הדברים שלך ולהעלות את הערך שלהם. הם יגידו דברים כמו, "שמעתי שיש לך כמה בעיות ביחסים. זה חבל. אף פעם אין לי בעיות עם שלי."

הפנים האלה של קנאה באמת מסתירות חוסר ביטחון. אנשים לובשים אותם כי הם יכולים להסתכל רק על עצמם בהקשר של אנשים אחרים. ההישגים והאושר של אנשים אחרים רק מזכירים להם את כל הריקנות והאומללות שלהם. הם סובלים בגלל זה, אז אם אתה רוצה לעזור להם, תצטרך לנסות להבין את הכאב שלהם.