ינשופי לילה: הקסם של הלילה

הם נקראים בדרך כלל "ינשופי לילה" או "ניקטופילים" והיו שמועות רבות שנרקמו סביב המושג הזה
הם נקראים בדרך כלל "ינשופי לילה" או "ניקטופילים" והיו שמועות רבות שנרקמו סביב המושג הזה.

זה נחשב "נורמלי" כאשר אדם קם מוקדם כדי להתחיל את שגרת יומו והולך לישון בלילה. עם זאת, זה נהיה יותר ויותר תכוף למצוא אנשים שמעדיפים לעשות את ההפך: לישון במהלך היום ולהישאר ער בלילה.

ישנם שני סוגים של ינשופי לילה: אלה שלא יכולים לישון לפני חצות ואלה שסוגרים את עיניהם רק כשהם רואים את השמש זורחת.

בדרך כלל זה רק עניין של העדפה. זה לא שהם מחויבים להישאר ערים, אלא שהם מוצאים את עצמם יותר מלאי השראה, אנרגטיים או יצירתיים בשעות הלילה. הם נקראים בדרך כלל "ינשופי לילה" או "ניקטופילים" והיו שמועות רבות שנרקמו סביב המושג הזה.

בתוך קבוצת ינשופי הלילה המפורסמים נוכל למצוא את ברק אובמה, ווינסטון צ'רצ'יל, אמנים כמו מרסל פרוסט וקפקא, ואפילו פושעים כמו ג'ק "המרטש" ואדולף היטלר.

" לילה הוא החצי השני של החיים, והחצי הטוב יותר."
-יוהן וולפגנג גתה-

הקסם הייחודי של הלילה

שעות הלילה מלאות בקסם וכהוכחה לכך, יש לנו מספר אינספור של שירים שנכתבו לירח, לכוכבים וללילה. זו גם תפאורה טבעית למסתורין ואהבה.

מיום ללילה, ללא ספק, יש שינוי חזק מאוד בקצב. בעוד היום מלא באנרגיה, רעש וכאוס, הלילה מפנה מקום לשקט, שלווה ובדידות.

למה יש אנשים שמעדיפים את הלילה? זה באמת יכול להיות מסיבות רבות. השלווה של שעות הלילה הופכת עבודה בריכוז גבוה להרבה יותר קלה לביצוע. מכיוון שיש פחות ממריצים והסחות דעת, אפשר לעבוד כמעט ללא הפרעות.

השקט והקצב הפחות תזזיתי של שעות הלילה גם מקלים עליך להתחבר לעצמי הפנימי שלך. זו הסיבה שכל כך הרבה אמנים ומוזיקאים הם ינשופי לילה.

עם זאת, לא תמיד סיבות חיוביות מובילות אדם לאהוב את הלילה. רבים נאבקים עם נדודי שינה, שבהם האדם סובל מצורה של חרדה שמונעת מהם להצליח לישון, לא משנה כמה הם מתאמצים.

הקסם הייחודי של הלילה
הקסם הייחודי של הלילה.

יש גם מקרה של אלה שמתקשים מאוד להסתגל לסביבה החברתית שלהם. הלילה הופך לנתיב הבריחה שלהם מהחיים האמיתיים.

במקרה כזה, הלילה אינו מקור לשלום, אלא בועה שבה האדם בוחר להסתתר כדי להגן על עצמו מהחובות והחובות של חיי היומיום. מסיבה זו או אחרת, הם מרגישים שאינם מסוגלים להתמודד עם החיים, ולכן הם מתחבאים בצל במקום זאת.

תיאוריות על ינשופי לילה

ישנם מיתוסים ותיאוריות סביב ינשופי הלילה, וגם נערכו לא מעט מחקרים בנושא. לדוגמה, נאמר כי ינשופי לילה הם חכמים יותר מרוב האנשים.

אמירה זו נגזרה במקור מהמספר הרב של אמנים, אינטלקטואלים ודמויות מפורסמות שהתאהבו בקסמו של הלילה.

מחקר שנערך ב-Universidad del Sagrado Corazón במילאנו, איטליה, מצביע על כך שנשופי לילה נוטים להיות יצירתיים יותר. אורח החיים הלא שגרתי שלהם משפיע על הדרך המקורית שלהם לראות דברים.

בינתיים, אוניברסידאד דה מדריד גם ערך מחקר על אלפי בני נוער, גם לילי וגם ביום. הם הגיעו למסקנה כי ינשופי הלילה הציגו מנת אינטליגנציה גבוהה יותר , וכי אוהבי שעות היום הופיעו טוב יותר בהיבטים האקדמיים.

אף על פי כן, ד"ר פיטר ג'ונסון, פסיכולוג מאוניברסיטת מערב סידני, הצביע על כך שלנשופי לילה יש סיכוי גבוה יותר להיות בעלי מה שהוא מכנה "אישיות השלשה האפלה".

זוהי מערכת של תכונות אישיות, ביניהן אנו מוצאים נרקיסיזם, מקיאווליזם ונטיות פסיכופתיות. במילים אחרות, לדעתו של ד"ר ג'ונסון, ינשופי לילה הם קושרים ובעלי מהות מניפולטיבית.

מנקודת מבט ביולוגית, מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism מצביע על כך שלנשופי לילה יש סיכוי גבוה יותר לפתח סוכרת.

ככל הנראה, ההרגל לישון במהלך היום מעלה את הכולסטרול, הטריגליצרידים ואת אחוז השומן הכללי בגוף. המחסור באור השמש יכול גם לתרום לקושי אורגני לשמור על רמות הסידן בעצמות שלנו.

עם זאת, ינשופי לילה מרגישים כמו דג במים כשהצללים מופיעים. בשעות הבוקר המוקדמות, אנשים קיבלו החלטות חשובות עבור האנושות ויצרו יצירות אמנות נפלאות. ללילה, עם קסם משלו, יש תושבים משלו.