איך לנהל את הרגשות שלך במהלך המגיפה?

אם אתה רוצה לנהל בהצלחה את הרגשות שלך במהלך המגיפה
אם אתה רוצה לנהל בהצלחה את הרגשות שלך במהלך המגיפה, יש משהו שאתה צריך להבין קודם.
בעיתות משבר, זה נורמלי לחוות שיא ושפל רגשי, כמו גם אי נוחות פיזית כמו כאבי גב או כאבי ראש. לימוד הטיפול בבעיות אלו יקל עליך הרבה יותר להתמודד עם המגיפה המתמשכת.

ניהול הרגשות שלך במהלך המגיפה אינו משימה קלה. במהלך החודשים האחרונים, החיים היו כאוטיים, מטרידים ומתישים בעליל. פחד וחרדה מתמזגים לאחד. פרצי תקווה והתרגשות פתאומיים עוזרים לנו להמשיך למרות הכל לפני שהם מפנים את מקומם לכעס ולתסכול כשדברים לא מסתדרים כמו שרצינו.

הרגשות שלנו כל הזמן משתנים ומשתנים, באים והולכים, מציפים אותנו ומשפיעים על המחשבות וההתנהגות שלנו. אבל למרות שהתגובות הפסיכופיזיולוגיות הללו ממלאות תפקיד עצום בקביעת מי אנחנו, רבים מאיתנו לא יודעים כיצד לנצל אותם במלוא הפוטנציאל שלהם. הם יכולים להיות בעלי ערך רב בכך שהם מאפשרים לנו להתקדם ולעזור לנו לשרוד במצבים קשים.

ברומן הציפיות הגדולות שלו כתב צ'ארלס דיקנס שלב אוהב היא החוכמה האמיתית ביותר. היכולת לחוות וללמוד מכל הרגשות והתחושות שהחיים מציעים לנו היא אחד היתרונות הגדולים ביותר שיכולים להיות לכל אחד מאיתנו.

בתקופות של משבר, שינוי וחוסר ודאות, אנו עומדים בפני המבחן האולטימטיבי שלנו. פשוט לשרוד זה לא מספיק; עלינו לצלוח כל סערה, להתמודד עם כל התקפה, ולהתגבר על כל מכשול שהגורל מטיל בדרכנו.

כמו כן, חשוב לתכנן תוכנית שתוכל לאפשר לנו להמשיך להתקדם בשכנוע ובנחישות, להציב לעצמנו יעדים ברורים כדי שנוכל להגיע לאיזון ולהגביר את הרווחה שלנו. בואו נסתכל על נושא זה ביתר פירוט.

ניהול הרגשות שלנו במהלך המגיפה

דבר מעניין אחד במגיפה הוא שהמוח תופס אותה כאיום. משברים כאלה, שצפויים להם במהלך חיינו, נתפסים בעיני המוח שלנו כהרס של משהו שעד לאותה נקודה לקחנו כמובן מאליו. העובדה שרבים מהדברים שראינו בטוחים וצפויים משתנים סביבנו פתאום מפעילה את האמיגדלה, ומעוררת רגשות שליליים עזים כמו פחד וכעס.

כפי שמציין האנתרופולוג הידוע חואן לואיס ארסואגה, משברים מתרחשים בכל תקופה. המשבר שאנו מתמודדים איתו כעת אינו יוצא מן הכלל. ככזה, שום אסטרטגיה ייחודית לא תאפשר לנו לצאת מהמצב הזה ללא פגע.

ניהול הרגשות שלך במהלך המגיפה אינו משימה קלה
ניהול הרגשות שלך במהלך המגיפה אינו משימה קלה.

עם זאת, לכל אחד מאיתנו יש מחויבות ואחריות אינדיבידואלית להבטיח שאנו דואגים לבריאות הנפשית שלנו וללמוד לנהל את הרגשות שלנו.

קבלת השיאים והשפל הרגשיים

אם אתה רוצה לנהל בהצלחה את הרגשות שלך במהלך המגיפה, יש משהו שאתה צריך להבין קודם. המסע הרגשי שלנו דרך המשבר הזה יהיה מורכב מהרבה עליות ומורדות. דקה אחת אנחנו כועסים, ברגע אחר כך אנחנו מתרגשים, וברגע הבא מציפים אותנו פתאום תחושות של חרדה. זה נורמלי לחלוטין.

כל רגש שאתה מרגיש צריך להתקבל. יש לאמת כל תחושה שאתה חווה וכל מחשבה שמתעצבת במוחכם. המהומה הרגשית הזו אינה תוצאה של איבוד שליטה בנפשך, וגם אינה סימן להפרעה פסיכולוגית כלשהי. למעשה, תהליכים אלה הם נורמליים לחלוטין.

במהלך משבר, הרגשות הם "קרביים"

בתקופות של משבר, אנו נוטים לחוות רגשות באופן קרביים. אבל מה זה אומר בדיוק? זה אומר שאתה עלול להרגיש עייף יותר מהרגיל, ולנמנם באמצע היום. כשאתה מתעורר, אתה עלול להרגיש פרץ של אנרגיה חסרת מנוחה ולהתאמץ לשבת בשקט. בהמשך, אתה עלול לקבל כאב ראש או כאב בטן.

תקופות חולפות אלו של אי נוחות נפשית ופיזית הן תוצאה של רגשות שונים המתבטאים בגופנו, המבקשים להיות מקובלים, מובנים ומנוהלים על ידי המוח שלנו. ככזה, חשוב לשים לב היטב לתחושות הפיזיות שלנו, כמו גם לרגשות שלנו.

ניהול רגשות במהלך המגיפה: קבלה ושינוי

על מנת לנהל את הרגשות שלך במהלך המגיפה, תחילה עליך לנסות להבין כיצד אתה בדרך כלל מגיב במצבים מסוג זה. לדוגמה, כאשר מתמודדים עם תקופות של שינוי גדול או אי ודאות, אנשים מסוימים נוטים לחוש חרדה גדולה. אחרים, לעומת זאת, נוקטים בגישה רגועה, ממוקדת יותר וגמישה יותר.

  • כך או כך, אנו יודעים שלא קל לאף אחד להתמודד עם הנסיבות הללו. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא להישאר בשליטה. בריאות נפשית היא הרגשת הרגשות הנכונים בזמן הנכון, והבנה כיצד להגיב. זה אומר שבמצבים קשים, זה נורמלי להרגיש עצב, פחד, כעס או זעם. עם זאת, אסור לך להכחיש או להגביר את הרגשות האלה, עד לנקודה שבה הם מציפים אותך.
  • חשוב לדעת לתת שם לכל אחד מהרגשות שלנו. כולנו חייבים ללמוד כיצד לפרק את הקשר הענק והמבלבל הזה של רגשות לחלקיו האישיים, ללמוד לבודד אותם, לזהות אותם, ולבסוף, לקבל אותם. רק אז תוכל "לאלף" אותם.
  • דבר נוסף שחשוב להבין הוא שאתה לא יכול להפוך רגש שלילי לרגש חיובי, לא משנה כמה אתה מנסה. אף אחד לא יכול לעבור מעצב לשמחה, גם אם היה רוצה. למוח אין איזה מתג שיאפשר לך להפעיל ולכבות את הרגשות שלך. מה שכן יש לו, הוא קליפת מוח פרה-מצחית, שבה אתה יכול להשתמש כדי לשקף את הרגשות שלך ולהסתכל על דברים מנקודת מבט חדשה.

מחקר שנערך באוניברסיטת מישיגן על ידי ד"ר ברברה ל. פרדריקסון גילה משהו מעניין: אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם משבר כזה היא לאמן את המוח שלנו להאמין בתקווה ולהאמין ברעיון שמחר יהיה טוב יותר ושהכל ישתפר עם הזמן.

יצירת מפלט רגשי משלך: כולנו באותה סירה

ניהול הרגשות שלך במהלך המגיפה פירושו גם לדעת איך לבקש עזרה. זכרו שזהו משבר עולמי, ושכמעט כולם חווים את אותם פחדים, דאגות וקשיים. בזמנים כאלה, טוב שיש עם מי לדבר. יצירת מקלטים רגשיים שבהם יש לך אנשים לדבר איתם, לפרוק איתם, ועם מי אתה יכול לחלוק את המחשבות שלך יכולה להיות ממש מזיקה.

כפי שאמר פעם אלברט איינשטיין, דמיון חשוב יותר מידע, במיוחד ברגעי משבר. הדמיון שלנו עוזר לנו להמציא פתרונות על ידי חיפוש מתמיד אחר הזדמנויות חדשות לשינוי וחדשנות. עם זאת, איננו יכולים לשכוח את הרווחה הרגשית שלנו. טיפול עצמי רגשי חיוני בתקופות של לחץ וחרדה גדולים, מה שמבטיח שנמשיך לפעול כמיטב יכולתנו.