10 פתגמים יפניים פנטסטיים

פתגמים יפניים על פעולה
פתגמים יפניים על פעולה.

פתגמים יפניים פופולריים מאוד בכל העולם. הם שימשו מאז ומעולם בארץ השמש העולה כדי להדריך את חיי היום יום. רבים מהם הצליחו לחצות גבולות. כיום הם זכורים בכל העולם, למרות שאיננו יודעים את מוצאם של רבים.

רוב הפתגמים היפנים מקורם באזורים כפריים. לכן רבים מהם מתייחסים ליופי טבעי. הם משקפים את מה שנלמד מהשמש, מהמים, מהנהר ואפילו מאבנים. לכולם יש נגיעה פואטית שאין להכחישה. למעשה, הם שימשו גם בפילוסופיה ובדת.

פתגמים יפניים הם אניגמטיים מאוד. תרבויות המזרח מאוד דיסקרטיות. לכן רוב הפתגמים הללו משתמשים מעט במילים ומשאירים הרבה לדמיון. הם מעבירים תפיסת עולם שלווה וסבלנית. כאן נשתף 10 קפסולות פנטסטיות של חוכמה.

" מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד ".

-פתגם יפני-

פתגמים יפניים על פעולה

מספר פתגמים יפניים מדברים על פעולה. עבור התרבות המזרחית, פעילות אינה אימפולסיבית, וגם לא כפייתית. מחשבה ופעילות הולכים יד ביד. אחד משלים את השני. הם אומרים את זה כאן, " אם אתה חושב על זה, תחליט. אם החלטת, אל תחשוב על זה. "

המושג היפני של מהירות משתקף בצורה מושלמת בפתגם זה, "מהיר הוא איטי, אבל ברציפות, ללא הפרעות.... " ברור עד כמה מהירות עבור תרבות זו קשורה יותר ליעילות מאשר לפעולות מואצות.

רבים חושבים בטעות שתרבויות המזרח הן פסיביות. די ההפך. מה שקורה הוא שהם רואים את הפעולה מנקודת מבט אחרת. לא נדיר שפתגמים יפניים רבים קוראים לפעולה, אך בו בזמן קובעים לה גבול. כמו במשפט היפה הזה, "עשה כמיטב יכולתך והשאיר את השאר לגורל."

חסד כלפי אחרים

ליפנים יש תחושה עמוקה של הקולקטיב. רבים מהמנהגים שלהם מכוונים לשמירה על כבוד והתחשבות בזולת. לכן הם מעריכים מאוד ביטויים גויים, "מילה טובה יכולה לחמם שלושה חודשי חורף".

רוב הפתגמים היפנים מקורם באזורים כפריים
רוב הפתגמים היפנים מקורם באזורים כפריים.

כבוד לזולת בא לידי ביטוי גם בפתגמים יפניים רבים. זה אחד מהם, " בדוק שבע פעמים לפני חקירת אדם ". זוהי קריאה להימנע משיפוטים קלים על אחרים.

הגישה השלווה של תרבויות המזרח מבולבלת לעתים קרובות עם חוסר תשוקה. זה לא נכון מכיוון שהם יכולים להיות מאוד נלהבים. ושמחה. פתגם זה, למשל, נותן ערך רב לשמחה, "ההון יכנס לבית בצחוק". זה נכון. צחוק קורא להרמוניה ואושר.

על נתיבי הצמיחה האישית

התחושה הקהילתית והשיתופית של היפנים מתגלמת בצורה מושלמת בפתגם זה, "השמש לא יודעת טוב, השמש לא יודעת רע. השמש מאירה ומחממת את כולם באותה מידה. מי שמוצא את עצמו הוא כמו השמש..." זה מרמז שזהות מוצקה באה לידי ביטוי בקבלה מלאה של אחרים ושל העולם.

פתגם אחר ביפנית אומר: "אם תשאל תרגיש בושה לדקה אחת, אם לא תרגיש בושה כל חייך". יש בזה חוכמה גדולה. יפן היא חברה מאוד שמורה. עם זאת, בביטויים כמו זה הם גם מציבים גבול לשיקול הדעת.

איטיות והמתנה

ליפן יש עבר בן אלף שנים. היפנים למדו להבין ולהעריך את חלוף הזמן. הם יודעים שהחלק החשוב והאמיתי ביותר בחיים לוקח זמן. זה מראה בפתגם הפנטסטי הזה, "הנהרות העמוקים ביותר זורמים לאט".זה אומר שכל מה שיש לו עומק ומתבטא לאט לאט.

היפנים יודעים שסבלנות היא מעלה הקובעת. הם עצמם חוו שניצחון או כישלון תלוי במידה רבה בסבלנות. הם אומרים את זה כך, "הניצחון שייך למי שמחכה חצי שעה יותר מיריבם".לפיכך, עבורם, הניצחון שייך תמיד לסבלנים ביותר.

זהו רק מדגם קטן מאוד של כמה מהפתגמים היפניים הפופולריים ביותר. יש מאות שמחכים להתגלות מחדש. יש לנו הרבה מה ללמוד מהתרבות הזו, שהייתה נהדרת לאורך תקופות היסטוריות רבות וקמה מהאפר כשהמציאות דרשה זאת.