טיפול עצמי פשוט לאמהות עסוקות

מאמר זה מתמקד בשיטות פשוטות של טיפול עצמי עבור אותן אמהות עסוקות שלובשות את שכמיית ה"סופר-אמא" שלהן ושוכחות
מאמר זה מתמקד בשיטות פשוטות של טיפול עצמי עבור אותן אמהות עסוקות שלובשות את שכמיית ה"סופר-אמא" שלהן ושוכחות מעצמן לחלוטין.
טיפול עצמי הוא חיוני לרווחה הפיזית והרגשית של אמהות עסוקות.

יותר ויותר אנשים מבינים שטיפול עצמי אינו אנוכי. להיפך, טיפול בעצמך הוא הצעד הראשון ליכולת לדאוג לאחרים. אם אתם הורים, הרעיון הזה יהדהד אתכם במיוחד. מאמר זה מתמקד בשיטות פשוטות של טיפול עצמי עבור אותן אמהות עסוקות שלובשות את שכמיית ה"סופר-אמא" שלהן ושוכחות מעצמן לחלוטין.

הגיע הזמן להפיג את התפיסה שאתה אמור לשים את המשפחה שלך מעל לכל דבר אחר ושההוצאה של זמן ומשאבים על עצמך היא אנוכית. חשוב להבין שעליך לדאוג לעצמך כדי שתהיה לך האנרגיה הדרושה לטפל בילדים שלך. כדי לאהוב את המשפחה שלך, אתה צריך לאהוב את עצמך. אם לא, איזו דוגמה אתה נותן לילדים שלך?

טיפול עצמי הוא גורם חשוב בבריאות הכללית שלך. זה מקיף את הגורמים המעשיים, הפיזיים, הנפשיים ואפילו הרוחניים של חייך. זו הסיבה שלכל אדם יש את ההגדרה שלו לטיפול עצמי. אתה צריך להחליט באילו היבטים בחייך חשוב לטפל.

"אוהבים אותך ומכבדים אותך רק אם אתה אוהב ומכבד את עצמך."

-פאולו קואלו-

מפנה זמן לטיפול עצמי פשוט

אנחנו לא מתכוונים לבזבז זמן לספר לך איך לטפל בעור שלך או שאתה צריך לאכול טוב ולהתאמן. אתה כבר יודע את זה. במקום זאת, אנו הולכים להציע כמה אסטרטגיות וכלים שיעזרו לך להתחבר מחדש לעצמך.

אנחנו יודעים שיכול להיות קשה במיוחד לאמהות למצוא זמן לטיפול עצמי. האתגר הוא לפנות זמן לעצמך. בשביל זה, אתה צריך להיות יצירתי.

המפתח הוא להפוך רגעים לא פעילים לרגעי טיפול עצמי. למד להפריד בין מה שחשוב למה שלא. השתמשו בדקות האלה כדי להשקיע בעצמכם. אתה יכול גם לקחת זמן מחוץ למשימות אחרות ולהשתמש בו על עצמך. היו יצירתיים והקשיבו לגוף שלכם. למד להירגע ולנוח.

להלן, נשתף סדרה של שיטות טיפול עצמי שתוכננו במיוחד עבור אמהות עסוקות. אתה יכול לשלב את התרגילים האלה בחיי היום יום שלך, לא משנה כמה דברים מטורפים. כל מה שאתה צריך זה כמה דקות ביום כדי להתמקד מחדש ולרכז את עצמך.

"כשהתחלתי לאהוב את עצמי, הפסקתי להשתוקק לחיים אחרים, ויכולתי לראות שהכל סביבי מזמין אותי לגדול".

-צ'ארלי צ'אפלין-

הרם את הרגליים

הרמת הרגליים עוזרת להילחם בדלקת ומציעה הקלה זמנית בתסמינים שונים. בזמן שאתה מרים את הרגליים, נסה לעצום את העיניים ולתת למוח שלך להתרוקן.

זו אחת מטכניקות הטיפול העצמי המומלצות ביותר לאמהות
למעשה, זו אחת מטכניקות הטיפול העצמי המומלצות ביותר לאמהות.

כל שעליכם לעשות הוא לשכב על המיטה או על הרצפה. לאחר מכן, הנח את הרגליים על הקיר או על כיסא. אתה יכול אפילו להרים את הרגליים מבלי להשעין אותן על שום דבר. ככל שתרומם ומותח את הרגליים, כך ייטב. עם זאת, זכור כי אתה לא צריך לדחוף את עצמך יותר מדי.

תרגל נשימות בטן

נשימת בטן היא הצעד הראשון להרפיה. למעשה, זו אחת מטכניקות הטיפול העצמי המומלצות ביותר לאמהות. כאשר אתה שם לב לתנועת הבטן, הסרעפת שלך יורדת, מה שעוזר לך לנשום עמוק יותר. סוג זה של נשימה מפחית מתח ומשפר את זרימת החמצן בגוף.

כדי להתחיל, שבו בתנוחה נוחה או שכב על הגב. עצמו את העיניים והניחו את הידיים על הבטן. שאפו דרך האף והרגישו איך הבטן מתרחבת כמו בלון. נשפו והרגישו את הבטן שוקעת כלפי מטה לכיוון עמוד השדרה. חזור מספר פעמים.

אם אתה מרגיש ממש לחוץ או נסער, עצור את הנשימה לכמה שניות לאחר שאיפה ונשיפה. אם אתה לא יכול לעשות את זה בפעם הראשונה, אל תדאג. זה יהיה קל יותר עם תרגול. אם תעשו זאת נכון, תרגישו רגועים יותר לאחר שלוש או ארבע נשימות.

שתו כוס תה חם

שתיית תה חם בשקט היא אחת המתנות הגדולות ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם במהלך היום. אתה צריך לעשות את זה באמצע הבוקר או באמצע אחר הצהריים.

הכינו תה אורגני שבאמת מושך אתכם. בחר אחד עם תכונות בריאות שאתה מרגיש שיגרום לך להרגיש טוב. אם השקט מכריע או שאתה מרגיש שהמחשבות שלך משתוללות, השתמש בסרטון או בפודקאסט מודרך מדיטציה. תהנה מכל לגימה, התמקד בתחושות ונשום.

שיטות טיפול עצמי פשוטות אחרות

ישנן דרכים רבות אחרות לתרגל טיפול עצמי. לדוגמה, ביצוע של 15-20 דקות של יוגה בבקרים יכול להועיל מאוד. גם תרגילי מדיטציה או מיינדפולנס מועילים. אולי תצטרך לקום קצת מוקדם יותר בשביל זה, אבל זה שווה את זה.

למרות שהזכרנו זאת בקצרה בהתחלה, זה כן ראוי לאזכור נוסף. אל תזניח את הרווחה הפיזית שלך. אל תשים פעילות גופנית על המבער האחורי. פנו לזה זמן בכל דרך שאתם יכולים, בין אם זה בפנים, בחוץ, בחדר הכושר או בפארק.

נסו לשלב כמה מההצעות הללו בשגרת היומיום שלכם. אנו מבטיחים שתרגישו מאושרים יותר, בריאים יותר ומרוכזים יותר.