5 דברים שהורים חזקים מנטלית לא עושים

הורים חזקים נפשית שומרים על כוחם האישי ומקבלים אחריות על רגשותיהם והתנהגותם
במקום להאשים את ילדיהם, הורים חזקים נפשית שומרים על כוחם האישי ומקבלים אחריות על רגשותיהם והתנהגותם.

להיות חזק נפשית היא מיומנות חיים בסיסית שיש לה חשיבות חיונית בכל הנוגע להורות. להיות הורים חזקים נפשית כרוך לדעת איך לווסת רגשות, לנהל נכון מחשבות ולהתנהג בצורה פרודוקטיבית, אפילו, ובמיוחד, כאשר נראה שהילדים שלך רוצים לגרום לך להשתגע.

לגבי בניית חוזק נפשי, ישנם הרגלים רעים נפוצים שיכולים לעמוד בדרכנו למצות את מלוא הפוטנציאל שלנו. זיהוי והימנעות מטעויות אלו עשויות לעשות הבדל גדול.

מה שהורים חזקים נפשית לא עושים

הורים המפגינים חוזק נפשי מקימים הרגלים טובים ונמנעים מהטעויות הבאות:

הם לא מרחמים על עצמם

הורים חזקים נפשית אינם נופלים למלכודת של לחשוב שילדיהם מנסים להעניש אותם או לפגוע בהם, או שהם לא הוגנים כלפיהם. הורים חזקים מנטלית יודעים שרחמים על עצמם רק יעכב את הפתרון לבעיה אמיתית.

ילדים ובני נוער הם מי שהם, והטבע שלהם הוא לחפש דרך להשתלט על המצב. זה חלק מההתפתחות שלהם. הפתרון הוא לא להתלונן ולשחק את הקורבן, אלא לקבוע כללים של משמעת יעילה ולבצע אותם ביעילות.

בהקשר זה, הורים חזקים מנטלית פועלים באופן יזום בפתרון בעיות ואינם מבזבזים זמן בקינה על כך שמגיע להם טוב יותר.

הם לא מתחמקים מאחריותם

קל מאוד להאשים בעיות ואי נוחות בילד בגלל שהם מרגיזים אותך, מתנהגים בצורה לא נכונה או בגלל שהגישה שלו משגעת אותך. במקום להאשים את ילדיהם, הורים חזקים נפשית שומרים על כוחם האישי ומקבלים אחריות על רגשותיהם והתנהגותם.

הורים חזקים מנטלית מכירים בכך שבכל פעם שהם משתתפים במאבק כוחות או מאבדים עשתונות כהורים, הם נותנים לילדיהם יותר כוח. לפיכך, הם שומרים על עצמם במקום של שליטה על ידי שליטה ברגשותיהם .

הם לא מתעלמים משינויים

הורים חזקים נפשית מנסים להשפיע עליהם
במקום לשלוט בילדיהם, הורים חזקים נפשית מנסים להשפיע עליהם, לא לתמרן אותם.

ככל שילדים יגדלו ויתפתחו הם ישתנו בעמדות ובהתנהגות, ויחסיהם עם הוריהם ישתנו גם הם. אבל הורים רבים לא מקבלים את השינויים האלה, במיוחד כשהם מבינים שילדיהם לא מסוגלים או לא רוצים להיות כמו שהם רוצים שהם יהיו.

הורים חזקים מנטלית מסוגלים לקבל את השינויים הללו. הם מבינים אותם כאבולוציה ומוכנים להתאים את האסטרטגיות שלהם ואת דרך ההתייחסות שלהם בהתאם לצרכים של ילדיהם. הם מכירים בחופש הפרט שמגיע להם.

הם לא מנסים לשלוט בילדיהם

שליטה בילדים היא משימה קשה וחסרת תועלת כי ככל שאנו מדכאים אותם יותר, כך הם מרגישים צורך להתפוצץ. במקום לשלוט בילדיהם, הורים חזקים נפשית מנסים להשפיע עליהם, לא לתמרן אותם. לשם כך הם עוזרים להם לפתח יכולות ונותנים להם את הכלים הדרושים להצליח בכל תחומי החיים.

במובן זה, הורים חזקים נפשית מודעים לכך שחינוך אינו מבוסס על הטלת קריטריונים ושמירה קפדנית על כללים. במקום זאת, זה בפיתוח של הערכה עצמית חזקה וכישורי למידה כמו ניהול רגשות וקבלת החלטות, בין היתר.

הם לא דואגים לרצות אחרים

להורים חזקים מנטלית לא אכפת ממה שאנשים אומרים או מסיפוק ציפיות של אחרים. הורים חזקים מנטלית אינם נכנעים ללחץ מצד הורים אחרים או מבוגרים אחרים שאינם מבינים את הדרך שלהם להתנהל.

להיפך, להורים חזקים נפשית יש מטרות, אסטרטגיות וכללים ברורים של ביתם, כמו גם הדרך בה הם רוצים לגדל את ילדיהם, וללמד אותם לכבד החלטות של אחרים.

8 טיפים לגידול ילד חזק נפשית

גידול ילד חזק נפשית כדי שיוכל להתמודד עם האתגרים שייאלצו להתמודד איתו כדי להתקדם הוא חיוני... ראה עוד »