הזמן הוא עכשיו: איך לטפל בעצמך

לבלות את שעות היום שלך בטיפול באנשים אחרים זה משהו שמגיע מהטיפול הכי עמוק ואמיתי
לבלות את שעות היום שלך בטיפול באנשים אחרים זה משהו שמגיע מהטיפול הכי עמוק ואמיתי.

לבלות את שעות היום שלך בטיפול באנשים אחרים זה משהו שמגיע מהטיפול הכי עמוק ואמיתי. אבל זה יגבה מחיר מהרגשות שלך אם זה יהיה קבוע. ואם אדם מבלה חלק ניכר מחייו בטיפול באנשים אחרים, בין אם ברמה המעשית (לעשות דברים עבורם), ובין אם ברמה סנטימנטלית (מתן תמיכה רגשית), הוא יפסיק לטפל בעצמו. אולי אפילו ישכחו איך. אז זו הסיבה שבמאמר הזה אנחנו הולכים לספר לכם איך לטפל בעצמכם, כי זו יכולת בסיסית בכל הנוגע לבריאות פסיכולוגית ורגשית טובה.

למה לטפל בעצמך זו עבודה כל כך קשה?

הרבה מהזמן אנחנו פועלים, זזים או מחליטים דברים על סמך מה שאנשים אחרים צריכים או אומרים. בגלל זה אנחנו מפסיקים לדאוג לצרכים שלנו, ואפילו שוכחים אותם. זה בדיוק כמו כשאתה מפסיק לעשות פעילות מסוימת - אתה מאבד את המיומנות שלך, ואולי אפילו שוכח כמה אהבת את זה. אז אם תפסיקו להקשיב ולטפל בעצמכם, תשכחו איך. אנו יכולים לראות את המצב הזה במיוחד עם אנשים שמקדישים שנים רבות לטיפול בילדיהם או בבני משפחתם. ברגע שהם מפסיקים לטפל באותם אנשים הם נכנסים לדיכאון, חווים חרדה, ולא מבינים מה קורה להם, או למה הם מרגישים כך.

אנשים שלא יודעים איך לדאוג לעצמם הולכים לטיפול ואומרים שהם מרגישים שהם אבודים. הם מרגישים שאין להם כיוון, כאילו הם חסומים ולא יכולים לעשות שום דבר שונה כדי לצאת מהמקום שבו הם נמצאים. הגיע הזמן שהם "יטפלו בעצמם" והם לא יודעים איך. הם מתמודדים עם משימה שכמעט בלתי אפשרית עבורם: היא לא מוכרת והם אפילו לא יודעים מאיפה להתחיל.

איך אתה דואג לעצמך?

רק תחשוב איך אם אתה מצליח, יהיה קל יותר להתגבר על כל הקשיים סביבך. ואתה צריך לקבל שהמשימה הזו תלויה לחלוטין בך. כלומר, אם יש לך בן זוג, חברים, משפחה או ילדים, זה נהדר אם הם דואגים לשלומך (והם צריכים), אבל אתה לא יכול לצפות שהאנשים סביבך ידאגו לך. זו עבודה שאתה צריך לעשות ביוזמתך. אז זו הסיבה שאנחנו הולכים לתת לך 7 רעיונות איך לטפל בך.

1. ארגן את הסביבה שלך, כי היא מציגה את האני הטוב ביותר שלך

שמירה על תקינות הבית, החדר, אזור העבודה והסביבה הפיזית היא צעד קדימה. המקומות שבהם אתה מוצא את עצמך צריכים להיות מזמינים. חוסר סדר, אור חלש וקור יגרמו לך להרגיש לא בנוח. ואם זה ככה כל יום, אי הנוחות הפסיכולוגית הכללית שלך תלך ותחמיר.

2. מצא כל יום רגע של רגיעה

ואתה בהחלט צריך לדעת איך לדאוג לעצמך כדי לדאוג לאחרים
ואתה בהחלט צריך לדעת איך לדאוג לעצמך כדי לדאוג לאחרים.

כולנו חיים אורח חיים שבו "אף פעם אין לנו מספיק זמן". זה נכון בחלקו, אבל זמן הוא משאב ש"לוקחים" ממקום אחד ו"שמים" במקום אחר. זה אומר שכשזה מגיע לדאוג לעצמך, חשוב למצוא אפילו רק 10 דקות בכל יום להירגע ולהתנתק. לשתות קפה או תה, או להסתכל בטלפון מבלי לתת לשום דבר או לאף אחד להפריע לך. רגע הרפיה זה יכול להיות בבוקר, אחר הצהריים או לילה, זה לא משנה באיזו שעה ביום זה כל עוד יש לך אחד..

3. הפוך את הצחוק לחלק מהשגרה שלך

תן לעצמך דברים שמצחיקים אותך. הטלוויזיה, הסרטים, תוכנית הרדיו, הפודקאסט, זה לא משנה מה. הדבר החשוב הוא שזה מחבר אותך לחוש ההומור שלך. ההשפעה של הניסיון לצחוק כל יום היא חיובית. אתה תרגיש את ההשפעות על מצב הרוח שלך. היו פרואקטיביים ולכו על הדברים שמצחיקים אתכם. ואל תחכה שהם יבואו לדפוק, לך תמצא אותם.

4. התרחק מאנשים ורגשות שליליים

התרחקות מכל דבר שפוגע בך היא צעד הכרחי לטיפול בעצמך. אם יש לכם מערכות יחסים רעילות או אנשים במעגלים הקרובים ביותר שלכם שמשדרים שליליות, צרו ריחוק והציבו גבולות. קשה לדאוג לעצמך כשאתה מוקף באנשים שמתעלמים מהמאמצים שלך להגיע לרווחה.

5. טפחו את מערכות היחסים האישיות שלכם – תנו להם זמן והפכו אותם לשווים את זה

לאחר שהצבת גבולות במערכות היחסים הרעילות שלך והתרחקת מהרגשות השליליים (להקשיב להם לפני שאתה עושה את זה במקום להתעלם מהם), אתה יכול להתחיל לטפח את מערכות היחסים שגורמות לך להרגיש טוב. תן להם זמן. היפגשו עם חברים, צאו לדייט עם בן הזוג או בקר בן משפחה שרצית לראות. הקדשת זמן למערכות היחסים הללו תגרום לך להרגיש תמיכה רגשית ודאגה לך.

6. עשה פעילות גופנית, ואם אין לך זמן...תעשה קצת!

פעילות גופנית היא אחד הכלים הטובים ביותר שיעזרו לך להחזיר את האיזון הפסיכולוגי ולשפר את מצב הרוח שלך. בנוסף ליתרונות פסיכולוגיים, פעילות גופנית תשפר גם את ההערכה העצמית שלך. אתה תרגיש טוב יותר ותהיה לך דימוי עצמי טוב יותר, וכל זה יתנהג כמו זריקה של רגשות חיוביים. התחייבו ללוח זמנים לפעילות גופנית שבועית ותבחינו בשינויים מיד.

7. הקשיבו לצרכים שלכם כאדם

מעל הכל, התחברו לצרכים שלכם, הקשיבו למה שאתם רוצים לומר או לעשות, והיו נאמנים לעצמכם. אלו הן כמה מהדרכים הטובות ביותר לטפל בעצמך. דחיית הצרכים שלך ותמיד לשים את רווחתם של אחרים במקום הראשון עשויה להיות האפשרות הקלה יותר באותו זמן. אבל בטווח הארוך זה יגבה מחיר. אתה צריך לשקול איך אתה מרגיש, מה אתה רוצה, מה חשוב לך, ואיך אתה יכול לספק את הדברים האלה.

לבסוף, זכור שטיפול בעצמך יכול להיות עבודה קשה. אם לא עשית את זה קודם אולי לא תדע מאיפה להתחיל. אבל אל תתייאש. כל דבר שנעשה במשך 21 יום לפחות יהפוך להרגל. שימו לעצמכם למטרה לעשות הרגל מטיפול בעצמכם במשך 21 הימים הבאים. אתה לא תצטער על זה!