גם אוטיסטים אוהבים ונאבקים

מכיוון שהם גם אוהבים ונאבקים להגיע לחלומותיהם
אנשים אוטיסטים הם כמו כולנו, מכיוון שהם גם אוהבים ונאבקים להגיע לחלומותיהם.
כדי להבין אנשים אוטיסטים, עליך להיות מוכן להיכנס לעולם שלהם ולא להכריח אותם להיכנס לעולם שלך. רק כך תגלו את האור הפנימי שלהם ואת הפוטנציאל המרתק החבוי בהם.

אנשים אוטיסטים הם כמו כולנו, מכיוון שהם גם אוהבים ונאבקים להגיע לחלומותיהם. עידן פרוגרסיבי זה הוא אידיאלי למדי לשקף את הכללתם בחברה. הסיבה לכך היא שאנשים רבים עדיין לא מבינים את המצב הזה. לפיכך, הם לא יכולים לעזור להם לענות על הצרכים שלהם ולממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. מה שעוד יותר חמור, כאילו דבר כזה אפשרי, הוא שהאוכלוסייה עדיין לא מבינה עד הסוף את הספקטרום האוטיסטי.

האסיפה הכללית של האומות המאוחדות החליטה לקבוע מועד כדי להדגיש את הצורך לתרום לשיפור חיי היומיום של אוטיסטים בשנת 2007. המטרה היא לקדם יותר מאשר שילובם בלבד. הם גם רוצים להראות שהם ייחודיים ויכולים ליהנות מהחיים שלהם ולממש את החלומות שלהם בתוך הקהילה שלהם.

עליך לזכור שלמצב נוירולוגי והתפתחותי זה יש ספקטרום רחב. חלק מהאנשים מוגבלים יותר מאחרים בכל הנוגע לתקשורת ואוטונומיה. לדוגמה, ישנם בנים ובנות עם אספרגר בעלי כישורים אינטלקטואליים יוצאי דופן.

כל אדם הוא ייחודי ויוצא דופן. כולם צריכים להרגיש מקובלים כדי להיות מסופקים ומאושרים, בדיוק כמו שאר האנשים.

"ילדים צריכים להיחשף לדברים שונים כדי להתפתח. ילד לא יגלה שהוא אוהב לנגן על כלי נגינה אם מעולם לא חשפת אותו לזה".

-המקדש גרנדין-

אנשים עם אוטיזם חייבים לחיות בעולם מורכב יותר ויותר

המילה "אוטיסט" משמשת לעתים קרובות באופן משפיל. זה מציין אדם שנראה שהוא רחוק מהמציאות. מה שרוב האנשים שוכחים הוא שבן אדם אינו התווית שלו ויש שונות רבה בביטויים של מצב נוירולוגי זה. כזה שמשפיע על אלפי אנשים שלמרות שהגיעו לבגרות, מעולם לא קיבלו אבחנה ואינם מודעים לכך שגם הם עלולים ליפול איפשהו בתוך הספקטרום.

זה לא אומר שהם לא מסוגלים לאהוב או להתאהב
זה לא אומר שהם לא מסוגלים לאהוב או להתאהב.

הנה דוגמה. ה-CDC (מרכזים לבקרת מחלות ומניעתן) ערך חקירה כדי לגלות את שכיחות ההפרעה הזו באוכלוסייה. בשנת 2008, הם העריכו כי 1 מכל 88 ילדים יציג את המצב הזה. בעוד שחלק מהם הציג תכונות והתנהגות קלות קלות, הם זיהו במהירות אחרים, או דרך משפחתם או בית הספר.

באופן דומה, עד היום אנשים עדיין לא יודעים מדוע תינוק מפתח מבנה מוחי מסוים כל כך בהזדמנויות מסוימות. כזו שבה יש קישוריות יתר, עודף של גופים עצביים בחומר הלבן, השלכות של הדנדריטים הצפופים והעמוקים מדי... כל זה מעצב מוח עם בעיות שפה ושינויים בתהליכים ניהוליים כמו קשב, בעיות בחברותא, ו רגישות יתר חושית ברורה.

עכשיו, יש משהו שצריך לזכור בתוך אותן יחודיות נוירולוגיות עם שכיחות גדולה או פחותה אצל כל אדם, אוטיסטים גם מתרגשים, מרגישים, אוהבים וחולמים...

אנשים עם אוטיזם ועולם הרגשות

אנשים עם אוטיזם מרגישים רגשות כמו השאר. אבל כן, התחושה אינה זהה להבנה. יתר על כן, מה שקורה במקרים רבים הוא שהם מתגברים על ידי המצבים הרגשיים הללו ואינם יודעים כיצד להתמודד איתם.

כמו כן, הם יכולים לזהות גם רגשות אצל שאר האנשים; עם זאת, הם לא יודעים איך להגיב או מה לעשות.

הם תופסים סימנים חברתיים אבל לא מבינים אותם. הם מתבוננים אך אינם מצליחים לראות או להבין מה אחרים מצפים מהם בנסיבות מסוימות. זה לא אומר שהם לא מרגישים את זה. זה לא אומר שהם לא מסוגלים לאהוב או להתאהב. זה בגלל שהם עושים את זה בדרכם שלהם; הם מבטאים זאת בשפתם.

העצמה לאוטיסטים

אנשים עם אוטיזם זקוקים להעצמה חברתית. ראשית, על כולם לכבד ולתמוך באנשים עם מצב חמור יותר, כגון תסמונת רט או תסמונת הלר. שנית, כל ילד או מבוגר עם אספרגר או עם אוטיזם תפקודי יותר או פחות יכול לפתח את הפוטנציאל שלו במלואו. כל מה שהם צריכים זה להרגיש שהם חלק מהקהילה.

בתוך הקולקטיב היקר הזה, ישנם יחידים ומשפחות הראויים להכרה מלאה על כל מאמץ שהם עושים; על כל קושי שהם מתגברים. לפיכך, העובדה שאדם לא יכול להשתמש בתקשורת מילולית לא אומרת שהוא פחות אינטליגנטי או שאין לו מה לומר.

כמו כן, העצמה של אנשים עם אוטיזם זקוקה לנקודת תמיכה נוספת. אתה חייב להיות מוכן להיכנס לעולם שלהם איכשהו אם אתה רוצה להבין אותם.

אוטיסטים אינם תופסים את מצבם כבעיה או מוגבלות. הסיבה לכך היא שהם לא שבורים ולא פגומים. הם פשוט שונים. יש להם יכולות ייחודיות שהם יכולים לתרום לחברה שאינה מפחדת מגיוון.