החיים שלנו מלאים יותר בפנטזיה מאשר במציאות

רבים מאמינים שאנחנו מדברים על נושא שרחוק מהמציאות היומיומית
כשאנחנו מדברים על פנטזיות, רבים מאמינים שאנחנו מדברים על נושא שרחוק מהמציאות היומיומית.

כשאנחנו מדברים על פנטזיות, רבים מאמינים שאנחנו מדברים על נושא שרחוק מהמציאות היומיומית. הם מניחים שפנטזיה היא משהו הקשור רק לאירועים יוצאי דופן או יוצאי דופן. עם זאת, האמת היא שאנו עוסקים בפנטזיות על בסיס יומיומי.

רבים יאמרו שאנו כל הזמן שקועים במגוון פנטזיות שונות. באופן קפדני, הרבה ממה שאנחנו עושים או לא עושים מבוסס רק על סיבות ורעיונות דמיוניים, ולא אמיתיים. אם נשאל מדוע אנו חיים בצורה כזו או אחרת ולא אחרת, רבים יענו בטיעונים המבוססים הרבה יותר על פנטזיה תרבותית מאשר על החיים האמיתיים.

"החבר הכי טוב והאויב הכי גרוע של הנשמה הוא הפנטזיה."

-ארטורו גראף-

פנטזיות יצירתיות

חלק מהפנטזיות הן יצירתיות. אלו הם שסוטים מהרגיל ומתקדמים לעבר היוצא דופן. עם זאת, יש גם פנטזיות לא יצירתיות. הם מה שאנו שומעים אחרים אומרים ואז חוזרים עליהם כאילו הם נכונים. הם נטועים חזק בתרבות מקומית ולכן הם מוצגים כאמת, גם אם לא.

אין לנו, וגם לא צריך להיות לנו, תפיסה אובייקטיבית של עצמנו ושל העולם הסובב אותנו. הרבה ממה שמרכיב את הרעיונות שלנו מושפע מפנטזיות שלימדו אותנו ומכאלו שבנו בעצמנו.

הדבר הטוב הוא שמה שפנטסטי הוא גם פלסטיק - ניתן לעצב אותו, לשנות אותו. הוא אינו כפוף לחוקי המציאות הבלתי ניתנים לשלום.

פנטזיות נפלאות

כמה פנטזיות עוזרות להזין את הרצון לחיות ולגדול. דוגמה אחת היא התפיסה שמגיע לנו משהו, ושמשהו טוב תמיד ייכנס לחיינו. אלה מתפרשים כאופטימיות, התמדה וחוסן.

הפרדוקס הוא שלמרות שהפנטזיות הללו אינן מבוססות על שום מבחן אובייקטיבי, הן עדיין הופכות לרוב למציאות. הם נולדים כהרשעות ללא כל ראיה, אבל הם ממלאים את האדם בצורה כל כך חיובית שהם מסוגלים לכבד את עצמם הרבה יותר ולהפיק את המיטב מכל מצב.

ושמשהו טוב תמיד ייכנס לחיינו
דוגמה אחת היא התפיסה שמגיע לנו משהו, ושמשהו טוב תמיד ייכנס לחיינו.

כל הישג אנושי גדול התחיל כחלום פנטסטי. זה לא קורה הפוך, כפי שקורה במדע. אתה לא מוצא את הראיות תחילה כדי לומר את ההצהרה, אלא אתה משמיע קודם את ההצהרה ולאחר מכן ההוכחות עוקבות אחריו. זו הסיבה שאומרים שאתה יכול להגיע רחוק ככל שהחלומות שלך מאפשרים לך.

פנטזיות נוראיות

ההפך מתרחש גם במוח האנושי. אנשים מסוגלים ליצור סיוטים אמיתיים, שבאמת קיימים רק בדמיון שלנו. אתה חושב שהכל ישתבש, וגם אם זה ילך כשורה, אתה עדיין חושב שזה הלך רע. אתה חושב שלא מגיע לך שום דבר טוב ובסופו של דבר אתה מוותר או מחבל באפשרויות לשפר דברים עבור עצמך.

כמה מהפנטזיות הנוראיות האלה מגיעות אפילו רחוק יותר. לפעמים הם מתבטאים כהזיות עזות. אשמה דמיונית מסוגלת להוביל אותך ליצור גם מצוד דמיוני. הפחד מנפילה גורם לך למעוד. קנאה מטורפת זורעת את זרע הבגידה אצל האחר.

ישנם מקרים בהם הפנטזיה הופכת פולשנית ומשתלטת. אתה יכול לשכנע את עצמך שאם אתה נרדם לעולם לא תתעורר. או לחשוב שהגוף שלך הוא שקית שומן ולהפסיק לאכול. אתה אפילו יכול לדמיין שהחיים שלך לא שווים כלום, שאין להם שום משמעות, ובמודע או שלא במודע, אתה מתעקש למות.

הגבול לפנטזיה

בני אדם הם חיות מלאות דמיון. אנחנו נוגעים ומושפעים מפנטזיות מלידה. אנחנו, מלכתחילה, הפנטזיה של ההורים שלנו, בין אם זו שמחה, פחד או בלתי צפויה. המשמעות שהם נותנים לנו היא מה שמאפשר את חיינו. אם הם לא היו השחקנים הראשיים, בצורה פנטסטית, בהגעתנו לעולם, לא היינו נולדים. הם יצרו רעיון, בלי שום הוכחה, איך ייראו חיינו על הפלנטה הזו. והם נתנו את הסכמתם.

פנטזיות הן אנושיות בעצם. אנחנו באים מהם ואנחנו הולכים לקראתם. לכל תקווה אנושית מול המוות יש אלמנט של פנטזיה. וגם כל תקווה בחיים. אי ודאות היא הדבר היחיד שהוא אמיתי. השאר הוא תוצר של דמיון אנושי.

עם זאת, עולם הפנטזיה מקיף מגוון רחב של גוונים וגוונים. זה עובר מהאבסורד לחלוטין אל הסביר והסביר. כדי ליצור או ליצור אמנות, טוב לתת דרור לפנטזיות. כדי לחיות, עדיף להישאר בתחומי מה שאפשר. אבל אל תשכח שתמיד נוכל לעצב מחדש את הפנטזיות שלנו כך שיהפכו לכוח לטוב בחיינו ולא לרע.