ריקנות רגשית היא נטל כבד לשאת

הריקנות הרגשית שלך טמונה בתחושה לא מפותחת של אינטליגנציה רגשית
לפעמים, הריקנות הרגשית שלך טמונה בתחושה לא מפותחת של אינטליגנציה רגשית.
כולם חוו בשלב מסוים את תחושת הריקנות הרגשית. זו תחושה שבה שום דבר לא משלים אותך ואתה מרגיש מיואש לחלוטין. עם זאת, מה אתה יכול לעשות בזמנים אלה כדי לשנות דברים?

האם אי פעם הרגשת ששום דבר לא הגיוני? שזה לא משנה כמה מאמץ תשקיעו, הכל עדיין משתבש ואתם מרגישים שחסר לכם משהו גם אם נראה שיש לכם הכל? אתה בטח תוהה למה זה קורה. מה עומד מאחורי הריקנות הרגשית הזו? למען האמת, התחושה הזו מופיעה כאשר דברים משתבשים או, כאשר אתה משיג תוצאות טובות, אבל הן לא מה שאתה באמת רוצה.

בשלב זה, אתה מרגיש כאילו אתה במערה חשוכה ולא יכול לראות את היציאה. למעשה, חלק מאנשי הפסיכולוגיה משווים זאת להצצה לבאר.

זה כמעט כמו סוג של ורטיגו. יתר על כן, זה גורם לך להרגיש ממש לבד. זו תחושת אי נוחות שקשה לשלוט בה וגורמת לך להרגיש כאילו כלום ואף אחד לא יכול לנחם אותך.

איך אתה מתנהג כשאתה מרגיש ריק רגשית?

אין מדע מדויק שיגיד לך שכאשר אתה מרגיש כך, אתה תתנהג בצורה מסוימת. עם זאת, נפוץ לנקוט בסוגים קיצוניים של התנהגות. למשל, לעשן הרבה, לאכול הרבה, לשתות הרבה... לעתים קרובות אפילו בלי להיות מודעים לכך.

למעשה, עם סוג זה של התנהגות, אתה מנסה להרגיע את החרדה שגורמת לך להרגיש כל כך לא מרוצה מהחיים שאתה מנהל.

למה אתה מרגיש ריק רגשית?

אחת השאלות שאתה מוצא את עצמך שואל כשאתה מרגיש ככה היא למה? למען האמת, זה בדרך כלל נובע מחוסר הערכה עצמית והתדמית שיש לך על עצמך. התפיסה העצמית שלך.

במהלך השנים, סביר להניח שפיתחת סדרה של ציפיות, אמונות לגבי עצמך, ואפילו לגבי החיים. עם זאת, כאשר הרעיונות האלה לא מתפתחים כפי שאתה מצפה, או שהם לא עומדים בציפיות שלך, אתה מתחיל להתייאש. כאשר רגשות אלו מתארכים לאורך זמן, מופיעה ריקנות רגשית.

איך אפשר לגרום לריקנות רגשית להיעלם?

הדבר הראשון הוא אתה

להתחיל לקבל את מה שאינך יכול לשנות בזמן הספציפי הזה, ולהוריד את רמות התסכול שלך יכולה להיות התחלה טובה. עם זאת, לפעמים אתה לא יודע איך לעשות זאת. אם זה המקרה, עליך לפנות לעזרה מקצועית.

ללמוד לאהוב את עצמך, בזמן שאתה לומד להכיר את עצמך, יכול להיות עזרה גדולה ללמוד מה אתה באמת צריך בחייך ומדוע מה שיש לך לא עובד. למעשה, לעתים קרובות אתה מרגיש כמו זר לעצמך. יתר על כן, אתה מכוון את הפעולות שלך ליעד שונה לחלוטין מזה שאתה באמת רוצה.

אינרציה לא עוזרת

מה עומד מאחורי הריקנות הרגשית הזו
מה עומד מאחורי הריקנות הרגשית הזו?

אותו חוק חל בעולם הרגשי כמו בעולם הפיזי. במילים אחרות, כל מופע או אובייקט, המתמודדים עם כוח נובע אפס המופעל עליו, נוטה לשמור על האינרציה שלו. למרבה הצער, האינרציה הזו לרוב לא עוזרת לך ואתה צריך להשתמש במשאבים שלך או ברצון שלך כדי לשנות את זה.

אל תעצור ותבהה

החיים חולפים ברגע ואסור לבזבז אותם. עם זאת, כאשר אתה מרגיש ריק רגשית, יש לך נטייה לחכות לפתרון שיופיע או שהרגשות שלך ייעלמו. במילים אחרות, אתה לא חושב שאתה צריך למצוא פתרון.

חשוב מאוד להיות עסוק בדברים שאתה אוהב או ללמוד דברים חדשים. למעשה, אולי על ידי פתיחת דעתך, תוכל להרוות את התחושה הלא פשוטה הזו. זכרו, כל יום הוא הזדמנות להתמודד עם משהו חדש ולהמשיך ללמוד.

בעיות הן אתגרים

לפעמים, כשאתה מרגיש לא שלם, האופק שאתה רואה קדימה יכול להיות ממש אפל. זה מורכב מהמסננים המנטליים שלך ומההטיות שלך, יחד עם תחושות של אינרציה. הם מעיבים על החשיבה שלך.

כאן, הגישה שלך חשובה. אם אתה רואה בכל בעיה אתגר ולא בעיה, אתה יכול לשנות את הגישה שלך. כתוצאה מכך, כל צעד שתעשה יהפוך להישג קטן.

תתמודד עם המציאות

הרבה פעמים אתה מסרב לראות את המציאות. למעשה, ייתכן שאתה נחוש להשתלב במשהו או שאתה מסרב לקבל מצב מסוים. זו טעות אמיתית מכיוון שהיא גורמת לך להיות כל הזמן לא מרוצה מעצמך ומאחרים.

מסיבה זו, חשוב להתמודד עם מה שאתה מרגיש מול אותו אדם, דבר או פעולה ולהתחיל להתמודד עם המציאות.

חשיבותה של אינטליגנציה רגשית

לפעמים, הריקנות הרגשית שלך טמונה בתחושה לא מפותחת של אינטליגנציה רגשית. למען האמת, החיים שלך מכוונים על ידי הרגשות שלך, אם כי הרבה פעמים אינך מודע לכך. עם זאת, כאשר יש לך שליטה על הרגשות שלך אתה יודע איך לנהל את הרגשות שלך ואתה לא ממהר לתוך ריק רגשי.

עם זאת, זו לא משימה קלה. יתר על כן, אין מדריך הוראות. למעשה, לעתים קרובות אתה עושה טעויות כבר מההתחלה בכך שאתה לא מסוגל לזהות את הרגש המסוים שאתה מרגיש. בנוסף, יש לך נטייה לא להקשיב לעצמך וזה מונע ממך להתפתח רגשית.

ברגע שאתה יודע איך לשלוט ברגשות שלך, יהיה לך קל יותר לנהל אותם. יתר על כן, אתה יכול להתמקד בשיפור הרווחה שלך, כמו גם להתמודד עם הרגשות הטובים והרעים שלך בצורה הטובה ביותר.