ללמוד לאהוב את עצמך: 5 המלצות

רק כאשר אתה לומד לאהוב ולטפח את עצמך כאילו היית ילדך
יתר על כן, רק כאשר אתה לומד לאהוב ולטפח את עצמך כאילו היית ילדך, אתה יכול לתת אהבה לאחרים.

ללמוד לאהוב את עצמך חשוב מאוד לבריאות הרגשית שלך. אם להיות חיובי כלפי אחרים יש יתרונות חשובים, להיות חיובי עם עצמך הוא בסיסי. אחרי הכל, אתה צריך לחיות עם עצמך כל חייך.

לאהוב את עצמך זה להעריך את עצמך, כלומר, לתרגל אהבה עצמית זה משהו כמו הפעלת אנוכיות בריאה שבה אתה מתעדף ומתייחס לעצמך טוב. זה נובע מהכרה מי אתה וקבלת החוזקות שלך כמו גם החסרונות שלך.

יתר על כן, רק כאשר אתה לומד לאהוב ולטפח את עצמך כאילו היית ילדך, אתה יכול לתת אהבה לאחרים. אם תזלזל בעצמך, לעולם לא תוכל לפתח תחושת ביטחון עצמי וההערכה העצמית שלך תתנפץ. לאהוב את עצמך זה בראש סדר העדיפויות.

"אם אני לא בשביל עצמי, מי יהיה בשבילי? אם אני לא בשביל אחרים, מה אני? ואם לא עכשיו, מתי?"

-הרב הלל-

אנשים רבים חושבים שהם לא אוהבים את עצמם. זה, בחלקו, לא נכון. אנחנו אוהבים את עצמנו כי אי אפשר שלא, כי אנחנו רק אדם אחד בקצה השליחה והקבלה. עם זאת, ישנם אנשים שעדיין חושבים שהם לא אוהבים את עצמם. למעשה, כוונתם בכך היא שיש חלקים מסוימים בעצמם או באישיות שלהם שהם לא אוהבים.

אתה יכול גם להרגיש שאתה לא אוהב את עצמך כשאתה מרגיש חרטה או בושה על משהו שאמרת או חשבת. זה די נורמלי כי אתה לא מושלם. לכולם יש פגמים, ואתה צריך ללמוד להתמודד עם שלך. אבל זו לא סיבה להפסיק לאהוב ולהעריך את עצמך.

מאפיינים של אנשים עם הערכה עצמית נמוכה

הערכה עצמית נמוכה זוכה להרבה עיתונות רעה. בעיות פסיכולוגיות רבות יכולות לנבוע מכך. למעשה, זה קשור לבעיות תלות, צורך מופרז באישור, והפרעות כמו חרדה ודיכאון.

אנשים עם הערכה עצמית נמוכה, בנוסף ליחס רע לעצמם, נוטים לזלזל באחרים ולזלזל בהם. כלומר, הם משליכים את הרגשות שלהם לגבי עצמם על אחרים. בנוסף, הם:

  • חפש כל הזמן את אישורם של אחרים.
  • רוצה לשלוט באחרים.
  • סובלים מיחס של שותפים, עמיתים או חברים.
  • צור קשרי תלות עם אנשים, מוסדות, גורמים או חומרים.
  • יש מחשבות מעוותות.
  • יש רגשות של חוסר שביעות רצון עצמית, שנאה עצמית, גועל עצמי ובוז.

כפי שאתה יכול לראות, הערכה עצמית נמוכה מגיעה עם סדרה של בעיות בינאישיות, הקשורות לעבודה או סוגים אחרים של בעיות.

הערכה עצמית נמוכה עשויה להיות המקור להפרעות פסיכולוגיות מסוימות

ללמוד לאהוב את עצמך מגן עליך מפני מחלות נפש. למעשה, דימוי עצמי נמוך מקל על דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה והפרעות בדימוי גוף.

אצל קשישים, הערכה עצמית נמוכה נקשרה לבריאות רעה, נכות גדולה יותר, חרדה גדולה יותר, דיכאון ועוד כאב. כמו כן, דימוי עצמי נמוך יכול להוות גורם סיכון להתאבדות. עם זאת, בכל מקרה, זהו אחד מהגורמים הרבים המרכיבים את הסיבה העיקרית. משמעות הדבר היא שהערכה עצמית בפני עצמה אינה אחראית להפרעת אכילה, למשל.

5 המלצות שיכולות לעזור לך ללמוד לאהוב את עצמך

למידה לאהוב את עצמך קשורה קשר הדוק עם הערכה עצמית. אתה יכול להשתמש בסדרה של אסטרטגיות כדי לשפר אותו, שהן הבאות:

דבר חיובי לעצמך

לדרך שבה אתה מדבר לעצמך יש השלכות. אם תבקר ותאשים את עצמך ללא הרף, תרגיש רע. עכשיו, אם תתייחסו לעצמכם בכבוד ותהיו מודעים לשפה שבה אתם משתמשים, תרגישו הרבה יותר טוב.

ללמוד לאהוב את עצמך חשוב מאוד לבריאות הרגשית שלך
ללמוד לאהוב את עצמך חשוב מאוד לבריאות הרגשית שלך.

לשפוט את עצמך בצורה נוקשה מונעת ממך לצמוח ולהתקדם. חשוב ללמוד לראות את ההיבטים החיוביים שלך ולשמוח עבורם, כמו גם לקבל את החסרונות שלך. לנסות לשנות אותם להיות מושלמים זהה להעמיד פנים שהם לא אנושיים. למעשה, שינוי אפשרי רק אם אתה מקבל אותם.

שמרו על הגוף והנשמה

אי אפשר להפריד את הגוף והנשמה. מה שטוב לאחד טוב לשני. זה אומר שטיפול בעצמך הן פיזית והן רוחנית יוביל לרווחה.

תזונה מאוזנת, שנת לילה טובה, פעילות גופנית כל שבוע, האזנה למוזיקה נעימה, הליכה בטבע או ארוחת ערב לאור נרות עם מישהו שחשוב לך הם חלק מהדברים שיכולים לגרום לך להרגיש טוב יותר. עשה כל פעילות או תחביב שמזין את הגוף והנשמה שלך.

התייחסו לטעויות כאל הזדמנויות למידה, במקום להעניש את עצמכם

ברגע שאתה עושה טעות, אין טעם להעניש את עצמך על כך. כולנו עושים טעויות, ועלינו לקבל אותן כחלק מחיינו. כן, כמובן שעדיף אם לא תעשה טעויות, אבל להעמיד פנים שאתה אף פעם לא עושה זה משקר לעצמך.

יש לקח מאחורי כל טעות, הזדמנות ללמוד לעשות דברים אחרת. עדיף להתמקד בשיעור, במקום להרביץ לעצמך על זה.

למידה לאהוב את עצמך כרוכה בלמידה מטעויות והפקת הלקח הסמוי מכל אחת מהן.

לבעוט מסרים סותרים אל המדרכה

מסר סותר הוא מחמאה וביקורת בו זמנית. זה מאוד נפוץ שאנשים עם הערכה עצמית נמוכה עושים זאת. לדוגמה, מסר סותר יכול להיות "עשית את זה ממש טוב, אבל לקח לך נצח לעשות את זה".

תבעטו את המסרים הסותרים הללו אל המדרכה והפכו אותם למחמאות עצמיות אסירות תודה. פשוט עזוב את הביקורת. לדוגמה: "אני מרגיש ממש טוב עם העבודה שעשיתי".

לך למקום בריא, בנה מערכות יחסים בריאות ועשה פעילויות בריאות

מקומות בריאים הם המקום שבו אתה משחזר את השלווה וההנאה שלך מהחיים. הם יכולים להיות הרים, ים, פארק... עכשיו, אם תישארו בבית, הקיפו את עצמכם רק במה שמועיל ונעים. אם אתה צריך, ארגן מחדש את הבית שלך. בדרך כלשהי, זה יעזור לך לסדר מחדש את חייך.

אנשים בריאים הם אלה שהנוכחות והחברה שלהם נותנת לך שקט ואנרגיה. התחבר לאנשים שנוח לך איתם והימנע ממערכות יחסים רעילות.

מצד שני, פעילויות בריאות הן פעילויות נעימות שנותנות לך את הכוח הדרוש להתמודדות עם הלחץ בחיי היום יום. קריאת ספר טוב, צפייה בסרט, ספורט או סתם מנוחה הם דוגמאות לכך.

כפי שאתה יכול לראות, ללמוד לאהוב את עצמך הוא בסיסי. עכשיו, כמו כל כישורים, זה דורש מסירות. תמיכה, טיפול והערכת עצמכם חיוניים לבריאות רגשית טובה. זה האמצעי שבאמצעותו אתה יכול לבנות חיים מאושרים.