למה בנות נוער אוהבות בנים רעים?

נשים צעירות יוצאות עם בנים רעים נותרה תופעה שכיחה
למרות שאנו חיים בעולם שבו נשים אחראיות להישגים גדולים רבים, נשים צעירות יוצאות עם בנים רעים נותרה תופעה שכיחה.
למרות שאנו חיים בעולם שבו נשים אחראיות להישגים גדולים רבים, נשים צעירות יוצאות עם בנים רעים נותרה תופעה שכיחה. למה זה קרה?

זה עדיין נפוץ יחסית שנערות מתבגרות מוקסמות מבנים רעים. כתוצאה מכך, זה אומר שיש הרבה גברים צעירים שמוכנים לקחת על עצמם את התפקיד, שכן זה כנראה הופך אותם למעניינים יותר עבור בנות ויכול גם לתת להם תחושת סמכות בתוך קבוצת השווים שלהם.

נערכו מספר מחקרים בנוגע לעלייה באלימות בקרב זוגות מתבגרים. למרבה הצער, זו תופעה שנמצאת במגמת עלייה. זה גם כולל לעתים קרובות את הסטריאוטיפ של ילד רע והנערה המתבגרת שמאוהבת בו.

נציין גם שישנם מחקרים נוספים, כמו זה מאוניברסיטת huelva, המצביעים על כך שבנות נוטות יותר לעורר אלימות פיזית ומילולית, בעוד שבנים נוטים לעורר אלימות מינית ויחסית.

תופעת הילד הרע

בנים רעים מגלמים מודל של גבריות המאופיין באומץ, תעוזה, ביטחון עצמי והילה של חוסר פגיעות. לסטריאוטיפ הזה יש אווירה של גיבור האפוס הספרותי שנראה בלתי מנוצח וגם נראה חסר רגשות מסוימים. זה כמעט כאילו שום דבר לא יכול להזיז אותם.

למעשה, דמות זו מייצגת מודל קלאסי של גבריות החדור בתכונות אירוטיות בתרבויות מסוימות. יתר על כן, הילד הרע נראה מוצק, וזה מושך בגיל ההתבגרות כאשר, לעתים קרובות, הכל יכול להרגיש רעוע למדי.

כתוצאה מכך, יש הרבה בנות נוער שהולכות על בנים רעים פשוט כי הם מייצגים סוג של ביטחון ומקום בטוח לכאורה, בדיוק כשהן מתחילות להתנתק מההורים. ואכן, סוג זה של נער מגלם לעתים קרובות דמות אבהית מגוננת.

אלימות בין זוגות צעירים

זה עדיין נפוץ יחסית שנערות מתבגרות מוקסמות מבנים רעים
זה עדיין נפוץ יחסית שנערות מתבגרות מוקסמות מבנים רעים.

בנים רעים הם לרוב מבצעי אלימות על בסיס מגדר. כפי שציינו לעיל, יש כיום מספר גדל והולך של בנות אלימות גם בסוגים אלה של מערכות יחסים, אבל אנחנו הולכים להתמקד בגברים.

האופן שבו מתרחשת האלימות אצל זוגות אלו מגוונת. בדרך כלל זה מתחיל ברכושנות ובדרישות מיניות. לדוגמה, נפוץ מאוד שנשים צעירות היוצאות עם בנים מסוג זה נוטלות לעתים קרובות את גלולת הבוקר שאחרי. זה בגלל שכנראה אין להם שליטה על התזמון של המפגשים המיניים שלהם והבנים מסרבים ללבוש קונדומים. עם זאת, לשימוש יתר בגלולה זו עלולות להיות השלכות בריאותיות חשובות על נשים.

נשים צעירות הנוטות לבסס מערכות יחסים מסוג זה נוטות גם להיות תלויות בבני זוגן. למעשה, מעט נפוץ שגם לאחר תקיפה או צו איסור פרסום, הם חוזרים לילד ומחדשים את הקשר.

עם זאת, מחקרים זמינים מצביעים על כך שאין זה רעיון טוב שהורים אוסרים על סוגים אלה של מערכות יחסים, מכיוון שלעתים קרובות יש לכך השפעות סותרות. בדרך כלל, הנערה המתבגרת מפרשת את האיסור הזה כמכשול שעליה להתגבר על אהבה. ואכן, לעתים קרובות, האיסורים הללו רק הופכים את מערכת היחסים לאובססיבית עוד יותר.

למד בנות נוער להימנע מאלימות מגדרית

רוב הבנות שמגיעות לסוגים אלה של מערכות יחסים מודעות מהי אלימות במשפחה. עם זאת, הם לא מבינים שהם קורבן לזה במערכת היחסים שלהם. אם נשאלו, רבים מהם אומרים שהם בתקיפות נגד אלימות כלפי נשים ומעריכים מאוד את זכויותיהם. אף על פי כן, מה שהם אומרים לא תמיד תואם את מעשיהם.

למען האמת, בנות שמתאהבות בבנים רעים דורשות לעתים קרובות התערבות פסיכולוגית רשמית. סדנה של שעתיים בבית הספר או הרצאה מהוריהם לא מספיקה. בנות אלו נוטות לחוש חוסר ביטחון או אולי לטראומה בלתי פתורה או הפנמה של מודלים לחיקוי לא הולמים. לכן, הם צריכים יותר מסתם שיחה קצרה.

בנוסף, זה נפוץ שבנות אלו מגיעות מבתים המסומנים באלימות מגדרית. בעוד שהם דוחים את האלימות הזו, בתיאוריה, הם חוזרים על דפוסים נלמדים. במקרים אלו עדיף להתייעץ עם פסיכולוג. הורים צריכים לנסות לאסור ישירות על הקשר רק אם הילדה נמצאת בסכנת פגיעה חמורה.